Michałzaktualizowany

Matchbanker wybrał najlepsze blogi finansów osobistych i przedstawia listę nominowanych. Poniżej znajdziesz blogi o oszczędzaniu, inwestowaniu, jak również prawie bankowym. Niektóre z nich są prowadzone przez doświadczonych ekonomistów, a inne z czystej pasji do “ogarniania finansów”, planowania i rozwoju osobistego.

Finanse to nie tylko pieniądze, ale również organizacja i zarządzanie codziennymi sprawami. Dlatego na liście znajdziesz także blogi niebezpośrednio powiązane z finansami. Zostały one nominowane, ponieważ wierzymy, że dzięki poradom znajdującym się na ich stronie, możesz znacząco polepszyć swój budżet.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnych ofertach takich jak pożyczka od rękipożyczka bez BIK lub pożyczki pozabankowe przejdź na konkretną stronę Matchabker i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Mamy nadzieję, że blogi pomogą Ci w prowadzeniu domowego budżetu i z sukcesem staniesz się wolny od zmartwień związanych z finansami.

Głosowanie trwało od 13 lutego do 13 marca, a zwycięzcą został vlog  stacmnienato.pl

Laureatami zostali w kolejności:

biznesomania.com.pl

rodzinanakredyt.pl

 finansowysilacz.pl oraz pieniadzeiprawo.pl z taką samą liczbą głosów,

a piątym laureatem blog: prostoofinansach.wordpress.com

🎊 Gratulacje dla zwycięzców! 🎊

Miłej lektury dla czytelników!

 

Plebiscyt blogów o finansach osobistych

🎊ZWYCIĘZCA PLEBISCYTU🎊

stacmnienato.pl

„Stać mnie” to jedyny vlog w naszym plebiscycie i nie przypadkowo się tu znalazł. To niesztampowa, przepełniona pasją strona, która rozbawia i zarazem skłania do rozważań na temat otaczającego nas świata i pieniędzy, a co za tym idzie do lepszego ogarniania” własnych finansów. Prowadzący to (jak sami mówią) zapaleńcy, którzy tłumaczą ekonomię po ludzku”, co więcej mówią o tematach rzadko poruszanych. Dzięki nim połączysz zabawne z pożytecznym i po obejrzeniu ich filmów zaczniesz rozumieć machinę ekonomiczną.

Uwaga – wiele treści może otworzyć Twoje oczy i zmienić Twoje spojrzenie na świat. Jesteś na to gotowy?

 

Plebiscyt blogów o finansach osobistych

🎊LAUREAT 2 MIEJSCA W PLEBISCYCIE🎊

biznesomania.com.pl

Biznesomania” to pozycja przepełniona ciekawymi pomysłami na biznesy oraz poradami, jak je rozwijać. Autor pokazuje również jak inwestować, co może pomóc wielu z nas stać się niezależnymi finansowo. Co więcej, na blogu możemy również znaleźć ciekawostki ze świata gospodarki, finansów i IT. Autor bierze pod lupę różne inwestycje w naszym kraju i analizuje je, co pomaga stać się również świadomym obywatelem.

Artykuły są bardzo konkretne, inspirujące i przyjemnie się je czyta. Jeśli szukasz, pomysłu na biznes, aby ulepszyć swoje finanse oraz rozwijać się osobiście, to świetne miejsce dla Ciebie. Warto mieć dodatkowe źródło utrzymania, a być może zamieni się ono w główne i staniesz się niezależny finansowo. To marzenie wielu z nas, a z Biznesomanią możesz je urzeczywistnić.

 


 

Plebiscyt blogów o finansach osobistych

🎊LAUREAT 3 MIEJSCA W PLEBISCYCIE🎊

rodzinanakredyt.pl

Rodzina na kredyt”d to bardzo szczera pozycja rodziny z dwójką dzieci, która skrupulatnie prowadzi swój budżet domowy i dzieli się przemyśleniami na temat zarządzania finansami osobistymi. To blog, który bez owijania w bawełnę opowie Ci o przygodach związanych z planowaniem budżetu jak również organizowania dużej przeprowadzki. Autorka pokazuje także, że planowanie nie zawsze wychodzi doskonale i że życie pisze różne scenariusze.

Wiele rodzin posiada zobowiązanie pieniężne i dla wielu początki przygody z kredytem są ciężkie. Czyż nie łatwiej przechodzić przez to z kimś? Rodzina na kredyt zdecydowanie Ci w tym pomoże!

 


 

Plebiscyt blogów o finansach osobistych

🎊LAUREAT 4 MIEJSCA W PLEBISCYCIE🎊

pieniadzeiprawo.pl

Blog„Pieniądze i prawo” to bardzo profesjonalna pozycja, poparta ugruntowaną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu finansów oraz praw z nimi związanych. Ludzie często nie są świadomi swoich obowiązków i praw, ponieważ ich nie rozumieją. Rafał opisuje je w sposób przystępny i łatwo zrozumiały dla każdego. Dla wnikliwych załączone zostały również odnośniki do tekstów aktów prawnych, których przepisy są przywoływane i omawiane we wpisach publikowanych na blogu. Rafał opisuje, co regulują nowe ustawy oraz jak wpływają na nasze życie.

To źródło informacji prawniczej i finansowej oraz wskazówek, przydatnych zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Za brak takiej wiedzy można często słono przepłacić, więc niemalże każdy powinien czym prędzej zaprzyjaźnić się z tym blogiem.

 


 

Plebiscyt blogów o finansach osobistych

🎊LAUREAT 4 MIEJSCA W PLEBISCYCIE🎊

finansowysilacz.pl

Chcesz zostać finansowym siłaczem? Ten blog nie może Ci więc umknąć. To nowa pozycja, powstała w kwietniu 2017, a już cieszy się rzeszą fanów! (ponad 2500 polubień na Facebooku !).Nic dziwnego, ponieważ autorzy, szerzą wiedzę niezbędną dla każdego i mają trzeźwe podejście do tematu. Nie obiecują milionów, jak robi wielu, ale pokazują ścieżkę do racjonalnego zarządzania finansami. Ich pozornie proste triki, są fundamentalne do ulepszania finansów osobistych.

Autorzy piszą w sposób motywujący dla czytelnika, co sprawia, że czeka się z niecierpliwością na kolejne artykuły.

 


Plebiscyt blogów o finansach osobistych

🎊LAUREAT 5 MIEJSCA W PLEBISCYCIE🎊

prostoofinansach.wordpress.com

Blog Prosto o finansach” to lektura doświadczonej księgowej, która przekazuje, często niezrozumiałą wiedzę, w sposób przystępny dla każdego. Ula patrzy z różnych perspektyw i opisuje w ciekawy sposób najświeższe aktualności o ważnych tematach ekonomicznych, które wpływają na nasze życie. Jej rozważania o finansach, popierane często z interesującymi infografikami, są bardzo wciągające. Co więcej autorka pisze również o Polsce w porównaniu z innymi krajami, co może dać inspirację do rozwoju. Na blogu znajdziemy także przydatne porady dla właścicieli małych firm.

Ula dodaje również coś od siebie i przekazuje swoje rozważania, o tym co bardziej się w opłaca w naszym życiu. Jej artykuły mogą nam pomóc podjąć często ciężką decyzję, czy nie warto zasięgnąć inspiracji i wskazówek ?

 

subiektywnieofinansach.pl

Blog Macieja Samcika to treści poparte wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną wiedzą o ekonomii. Na stronie znajdziemy porady oraz przegląd produktów finansowych. Maciej dogłębnie sprawdza oferty bankowe czy ubezpieczeniowe oraz analizuje reklamy, aby dwa razy przemyśleć zakup oraz ustrzegać się przed trikami marketingowymi. Czytając jego treści, nabywamy wiedzę o świecie finansów i gospodarce, a co za tym idzie dowiadujemy się, jak czerpać korzyści z ofert na rynku. Dodatkowo, możemy się również zapoznać się z nowinkami technologicznymi.

Blog Macieja jest bardzo przejrzysty, angażujący i przystępny dla każdego czytelnika. To niemalże obowiązkowa lektura dla świadomego obywatela.

 


 

lukaszrosicki.pl

Blog „Finanse od podstaw” może łatwo wciągnąć czytelnika, a co za tym idzie uzależnić od oszczędzania i szukania sposobów dodatkowego zarobku. Personalny styl pisania sprawia, że treści docierają szybciej i automatycznie zostają zapamiętane na długo. Ponadto Łukasz motywuje do działania i pokazuje sposoby, jak reklamować swój biznes i wzmocnić jego pozycję w Google. Z jego bloga można dowiedzieć się wielu przydatnych trików marketingu oraz jak inteligentnie używać nowych technologii.

Choć jedno wejście na bloga, może sprawić, że wyjdziesz z niego zainspirowany do działania, a być może do założenia swojego bloga, czyż to nie jest kuszące?

 


 

finansenaobcasach.info

Blog Finanse na obcasach to świetna pozycja dla osób, które chciałyby czytać wiele tematów “skondensowanych” w jednym blogu. Na stronie Magdy dowiesz się ciekawostek i poznasz praktyczne porady o budżecie domowym, oszczędzaniu, mądrym kupowaniu i inwestowaniu, ale także o marketingu oraz budowaniu własnego biznesu. Ponadto, znajduje się tam również dział lifestyle, z którego dowiesz się więcej o autorce. Dzięki temu, że zachęca ona i edukuje w kilku dziedzinach, możesz ulepszyć wiele sfer swojego życia.

Czytając blog Magdy, ma się wrażenie, jakby rozmawiało się z długoletnim znajomym, co sprawia, że ciężko do niego nie wrócić. Chcesz się przekonać? Sprawdź jej bloga!

 


 

bankowośćdomowa.pl

Jak pisze sam autor, bankowość domowa to tłumaczenie spraw bankowych na nasze”. Treści, które często brzmią jak czarna magia, stają się przyjemną lekturą, a bank już nie jest straszną instytucją. Ponadto to nie tylko profesjonalna pozycja, która wyróżnia się merytoryka treści, możemy też znaleźć też ironiczne treści, które są nie tylko ostrzeżeniami, ale mogą również rozbawić czytelnika. Dzięki tej stronie unikniesz, jak również rozwiążesz problemy dotyczące banków, do tego będziesz taniej korzystał z ich usług.

Tej pozycji nie powinno zabraknąć na liście do czytania.

 


 

365dowolnosci.pl

Blog „365 dni do wolności” to niezwykła dawka motywacji do osiągnięcia wolności finansowej już w 1 rok! Sama historia autorki, która poprzez ciężką pracę osiągnęła pierwszy stopień niezależności finansowej już w wieku 25 lat, daje niezłego kopa” do działania! Autorka dzieli się sprawdzonymi technikami i pomysłami, dzięki którym sama pozyskała kilka źródeł dochodów pasywnych. Pokazuje ona jak efektywnie zaplanować realizację własnych planów, aby osiągnąć niezależność finansową.

Teksty na blogu są bardzo dojrzałe i inspirujące, szczególnie ponieważ są opisywane albo na przykładach z życia autorki albo popierane wiedzą teoretyczną. Ta pozycja nie może Ci umknąć!

 


 

mojaforsa.pl

Moja Forsa” to blog założony w 2016 jako uzupełnienie działającego już od 2009 roku bloga „Przegląd Finansowy”.Autor pisze o finansach w bardzo globalnym kontekście, co skłania do rozważań nie tylko o finansach osobistych, ale także o gospodarce. Dzięki temu czytelnik staje się świadomy zmian na rynku, co pomaga w podejmowaniu odpowiednich decyzji związanych z inwestowaniem czy oszczędzaniem. W zrozumiały sposób są opisywane oferty banków oraz nowości na rynku finansowym. Co więcej, autor przedstawia osobiste poglądy na różne kwestie finansowe, co pomaga spojrzeć na nie z innej perspektywy.

Dodatkowo na stronie „Moja forsa” znajdziemy encyklopedię pojęć finansowych oraz listę darmowych e-booków o finansach i inwestowaniu. Gratis online biblioteka czeka na Ciebie!

 


 

mamonik.pl

Blog mamonik.pl to pozycja wypełniająca niszę edukacji finansowej dzieci w Internecie. Autorka prowadzi rodziców przez drogę uświadamiania swoich dzieci o wartości pieniądza. Metody, które przedstawia na blogu, wprowadza we własne życie rodzinne i ćwiczy je ze swoimi córkami. Jej artykuły przekonują jak ważna jest edukacja finansowa dzieci i jak sprawić, aby wkroczyły one w dorosłe życie z umiejętnością zarządzania pieniędzmi.

Nawet jeśli nie masz dzieci, to znajdziesz wiele artykułów o finansach dla siebie. W szkołach brakuje wiedzy o finansach osobistych, więc warto ją zasięgnąć od autorki bloga Mamonik” i wprowadzać ją czym prędzej w życie. Spróbuj już teraz! To inwestycja w przyszłość Twoją i Twoich dzieci!

 


 

bogatemysli.com

Blog Bogate Myśli” pomoże Ci w zaprzyjaźnieniu się z cyferkami, kolumnami i tabelkami. To pozycja, która zachęci Cię do zarządzania budżetem i pokaże, jak wiele korzyści może to przynieść. Marlena w przyjemny sposób opisuje, mistyczną dla wielu, analizę finansową i zachęca do jej robienia w domu. Autorka udowadnia również, że bycie humanistą nie jest wymówką do unikania analiz i zarządzania swoim budżetem. Pokaże Ci ona jak żyć, aby samemu (w miarę możliwości ) ustalać zasady gry. Co więcej ma wiele narzędzi, które pomogą Ci w spełnianiu marzeń i rozwoju.

Z tą pozycją przełamiesz swoje bariery dotyczące liczb i statystyk, podejmujesz wyzwanie?

 


 

pieniadzjestkobieta.pl

Blog Pieniądz jest kobieta” to pozycja przepełniona inspiracją do działania. Artykuły motywują do brania sprawy w swoje ręce i nieustannego rozwijania się, aby być spełnioną. Czytając teksty Diany nie tylko dostaniesz konkretne wskazówki i porady, ale również poczujesz pozytywną energię do działania. Jej postawa do życia i finansów udowadnia, że z odpowiednim podejściem można rozwijać się, inwestować, zarabiać, oszczędzać i wydawać, a przede wszystkich być szczęśliwą. Na stronie znajdziesz przetestowane przez autorkę metody, które sama wprowadza życie. Jej podejście do problemów jako kolejnych wyzwań, pomoże Ci lepiej przejść przez życiowe komplikacje.

Ten blog to niezwykła dawka pozytywnych wibracji podanych na talerzu”. Polepszy on nie tylko Twoje finanse osobiste, ale także Twoje samopoczucie i zadowolenie z każdego dnia i doda Ci odwagi do zmiany. Nie czekaj ze szczęściem, zacznij już teraz z blogiem –Pieniądz jest kobietą”!

 


 

tosieoplaca.pl

Blog To się opłaca” to garść inspiracji i przydatnej wiedzy o pracowaniu jako freelancer, bloger czy firmy. Autorka pokazuje, czym jest prawdziwa przedsiębiorczość i jak stać się niezależnym w życiu. Agnieszka daje konkretne porady i pokazuje miejsca, gdzie zarabiać w Internecie i krok po kroku opisuje, jak być freelancerem. Blog utrzyma Twoją motywację do niezależnej pracy na wysokim poziomie. Teksty i podcasty, jak również książki i kursy Agnieszki, pomogą Ci przejść przez niełatwą drogę niezależnej pracy!

Blog może także ulepszyć Twoje finanse osobiste, ponieważ jeśli zaczniesz robić to, co lubisz i będziesz zaangażowany to Twoja praca będzie przynosić niesamowite efekty, przekonaj się sam!

 


 

basiaszmydt.pl

Blog Basi Szmydt to bardzo wyjątkowa pozycja na tej liście. Wyróżnia się swoją tematyką, która ku zdziwieniu nie jest o finansach osobistych. Blog jednak pokazuje jak proste życie może dawać wiele przyjemności i satysfakcji. To minimalistyczne podejście, cieszenie się z małych rzeczy, może sprawić, że zaczniesz lepiej radzić sobie także ze swoim budżetem. Pomóc Ci w tym może również artykuł Basi o tym, jak zacząć ogarniać swoją osobistą ekonomię.

Jej porady o organizowaniu domu, ekologicznym życiu, podróżowaniu i zarazem celebrowaniu każdej chwili, mogą sprawić, że zaczniesz unikać konsumpcyjnego świata i zanurzysz się w ulotnych chwilach. Basia Cię zainspiruje, by działać i spełniać swoje marzenia.

 


 

paragonzpodrozy.pl

Paragon z podróży” sprawi, że nie uwierzysz za ile można podróżować i czym prędzej zaczniesz używać trików, aby tanio wyjeżdżać i i spełniać swoje marzenia. Wielu sądzi, że podróżowanie wymaga niesamowitych oszczędności, jednak chłopaki na blogu udowadniają, że tak nie jest. Pokazują że wystarczy parę groszy, aby zacząć podróżować. Co więcej, pokazują oni, jak wartościowe i rozwijające jest podróżowanie na własną rękę i odkrywanie różnych kultur.

Paragon z podróży to pozycja, która uchroni Cię przed wpadnięciem w tarapaty finansowe przez nieogarnięcie wakacyjnego budżetu. Zainspiruje Cię do przeżycia przygody życia nie martwiąc się o finanse i pokaże, że świat stoi otworem dla każdego. Przekonaj się sam!