Często Zadawane Pytania

Jak pożyczać pieniądze online w Matchbanker?

Kiedy pożyczasz online, wybierasz pożyczkodawcę z listy, po czym zostajesz przekierowany na jego stronę. Tam wypełniasz formularz i aplikujesz o pożyczkę. Wierzyciel weryfikuje Twoją zdolność kredytową. Jeśli Twój wniosek został pozytywnie rozpatrzony, otrzymujesz ofertę, którą akceptujesz bądź po prostu ignorujesz.

Ile kosztuje pożyczenie pieniędzy?

Pożyczenie pieniędzy wiąże się często z kosztami, takimi jak oprocentowanie, opłata przygotowawcza, czasami również ubezpieczenie pożyczki i inne. Na rynku jest wiele ofert chwilówek na 30 dni, które są najczęściej darmowe.

Kto może ubiegać się o pożyczkę?

O pożyczkę mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, którzy są obywatelami Polski oraz posiadają konto bankowe. Często wymagany jest również polski numer telefonu. Niektóre firmy pożyczkowe udzielają pożyczek również rezydentom Polski. Wiek minimalny i maksymalny może się różnić zależnie od pożyczkodawcy. Dolna granica waha się od 18 do 23 roku życia, a górna od 70 do 75 roku życia. Pamiętaj jednak, że czasami można obejść limity wiekowe przez np. wykup ubezpieczenia na życie czy włączenie do wniosku dodatkowego kredytobiorcy.

Jakie kwoty mogę pożyczyć przez Matchbanker?

Przez Matchbanker możesz pożyczyć od 100 aż do 300 000zł. Pamiętaj jednak, że dostępna kwota zależy często od zdolności kredytowej klienta.

W jakim czasie zostają wypłacone pieniądze?

Wypłata pieniędzy jest zależna od poszczególnych pożyczkodawców. U niektórych pożyczkodawców zajmuje to tylko kilkanaście minut, jeśli aplikujesz w godzinach otwarcia. U innych możesz to zająć do 3 dni.

Czy mogę pożyczyć pieniądze bez stałego dochodu?

Możliwość uzyskania pożyczki jest bez wątpienia lepsza, jeśli posiadasz stały dochód. Dzięki temu jesteś wiarygodniejszym pożyczkobiorcą w oczach wierzyciela. Jeśli jednak go nie posiadasz, nie oznacza to, że nie możesz pożyczyć pieniędzy. Jest wielu pożyczkodawców, którzy udzielą Ci pożyczki, nawet jeśli nie masz stałego dochodu. Musisz pamiętać, że w takim ch sytuacjach, oprocentowanie może być przez to wyższe.

Dlaczego Matchbanker?

Matchbanker to inteligentna porównywarka pożyczek. Oszczędza Twój czas poprzez sortowanie i porównywanie pożyczkodawców. Używając Matchbanker nie musisz podawać żadnych informacji osobistych w celu przeanalizowania dostępnych ofert. Wyświetlą się one automatycznie przy odwiedzeniu strony.

Czy mogę pożyczyć bez BIK i KRD?

Tak, na rynku jest wielu wierzycieli, którzy nie sprawdzają BIK i KRD. Jednak pamiętaj, że oprocentowanie u nich może być wyższe.

Czy korzystanie z Matchbanker jest anonimowe?

Tak, korzystanie z Matchbanker jest kompletnie anonimowe. Matchbanker będzie przetwarzać dane osobowe użytkownika zgodnie z polityką prywatności Matchbanker.pl. W każdej chwili użytkownik może zrezygnować z otrzymywania jakichkolwiek kolejnych komunikatów z tej strony w postaci e-maili.

Jak działa Matchbanker?

Matchbanker to innowacyjna porównywarka, która w jasny i czytelny sposób prezentuje listę dostępnych pożyczek. Przedstawia najważniejsze informacje o danej ofercie, takie jak wysokość pożyczki, oprocentowanie, RRSO oraz czas spłaty. Znajomość tych informacji pozwala na podjęcie przemyślanej decyzji w krótkim czasie.

Czy mam pewność, że pożyczkodawcy na stronie Matchbanker są wiarygodni?

Matchbanker współpracuje jedynie z wiarygodnymi i sprawdzonymi wierzycielami, którzy nie widnieją na liście ostrzeżeń publicznych. Na rynku online jest wielu pożyczkodawców, których analiza może zająć mnóstwo czasu. Matchbanker oferuje polskim pożyczkobiorcom innowacyjną alternatywę pożyczania, dzięki której proces ten jest o wiele szybszy i w 100% bezpieczny.

Na czym polega pożyczka refinansująca?

Aby uniknąć konsekwencji związanych z opóźnieniem spłaty pieniężnego zobowiązania, istnieje możliwość skorzystania z usługi refinansowania pożyczki bądź przedłużenia terminu jej spłaty. Niektórzy pożyczkodawcy oferują również tzw. „wakacje od spłaty” i jest to zazwyczaj miesiąc przerwy w spłacie.

Mam wątpliwości co do pożyczki, z kim mam się skontaktować?

Przede wszystkim skontaktuj się bezpośrednio z wierzycielem. Ma on obowiązek rozwiania wszystkich Twoich wątpliwości. Jeśli unika on odpowiedzi na Twoje pytania bądź jego odpowiedzi są niejasne, zastanów się, czy warto podpisać z nim kontrakt.

Co robić jeśli moja aplikacja została odrzucona?

Po pierwsze, nie obawiaj się aplikować do różnych pożyczkodawców. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że Twoja aplikacja zostanie zaakceptowana. Jeśli Twój wniosek został odrzucony to znaczy, że nie spełniasz jednego lub więcej warunków pożyczkodawcy. Większość pożyczkodawców online sprawdza Twoją historię kredytową, a czasami również Twój budżet. Wpływa to na decyzję o udzieleniu pożyczki.

Andreas Linde
Przez
Ekspert kredytowy, Andreas Linde, pracuje w branży finansowej od 2014 roku. W Matchbanker pisze o pożyczkach, refinansowaniu, RRSO, stopach procentowych i wszystkim, co dotyczy finansów.
Matchbanker > O Matchbanker > Często Zadawane Pytania