Znajdź pożyczkę bez zaświadczeń w 3 minuty!

Na co chcesz pożyczyć pieniądze?

Zakupy
Wakacje
Samochód
Modernizacja domu
Długi
Inne
Michałzaktualizowany

W Matchbanker jesteśmy świadomi, że osobista sytuacja finansowa nie zawsze jest idealna.

Często pracodawcy nie rozpieszczają nas zarobkami i nie zawsze są chętni zaoferować nam stałą umowę. Każdemu może się też zdarzyć dziura w budżecie czy nieprzewidziane wydatki.

Dlatego właśnie Matchbanker zawsze dopasowuje listę pożyczek do Twojej osobistej sytuacji. Nie musisz się więc martwić, że nie pożyczysz pieniędzy, jeśli nie jesteś w stanie udokumentować swoich dochodów.

Już teraz możesz doWypełnij formularz i dowiedz się więcej.

Z Matchbanker nie musisz żmudnie analizować pożyczkodawców, aby dowiedzieć się, który z nich udziela pożyczek bez zaświadczeń o dochodach. Ja to za Ciebie zrobię.

Pokażę Ci listę takich pożyczkodawców, którzy nie wymagają zaświadczenia o dochodach.

Nie będziesz musiał doświadczać wielu odmów, bo z Matchbanker złożysz tam, gdzie z góry będziesz wiedział, że spełniasz warunki pożyczkodawcy.

Czym dokładnie jest pożyczka bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń możesz zazwyczaj dostać od tak zwanych instytucji pozabankowych. Takie pożyczki są zazwyczaj udzielane całkowicie online bądź podczas ewentualnej domowej wizyty konsultanta.

Bardzo rzadko zdarza się, że musisz złożyć wizytę w banku. Zazwyczaj podpisujesz oświadczenie, z informacjami o Twoich dochodach, ale nie musisz ich dokumentować, na przykład umową o pracę bądź wyciągiem z konta bankowego.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach może być tak zwaną chwilówką, którą często spłacasz jednorazowo. Okres spłaty wynosi maksymalnie 60 dni, a najczęściej jest to 30 dni.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach może być również pożyczką spłaconą na raty. Kwoty pożyczek bez zaświadczeń sięgają zazwyczaj maksymalnie 3000 zł.

Pamiętaj!

W przypadkach, gdy pożyczkodawcy nie wymagają zaświadczeń o dochodach, oprocentowanie pożyczek jest zazwyczaj wyższe.

W taki sposób rekompensują sobie ryzyko ewentualności, że nie wywiążesz się z umowy, bo Twoje dochody nie będą wystarczające, aby spłacić dług.

Sprawdź dokładnie, z jakimi kosztami wiąże się pożyczka i pamiętaj też, aby upewnić się jakie są koszty w związku z opóźnieniem spłaty.

Każdemu może zdarzyć się lekki poślizg w spłacie, ale nie chcesz, aby  kosztowało Cię to majątek.

Warto wiedzieć

Według przepisów, oprocentowanie nie może przekroczyć 4-krotności stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Przeczytaj o tym więcej tutaj.

Moja umowa jest skomplikowana i niezupełnie rozumiem, ile będzie mnie kosztować pożyczka. Co robić?

Przede wszystkim, zapytaj Twojego pożyczkodawcę. Powinien on odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Jeśli nie chce tego zrobić albo jego odpowiedzi są wymijające czy niejasne, zastanów się, czy warto jest mu zaufać.

Wiarygodność firmy możesz sprawdzić na tak zwanej Liście Ostrzeżeń Publicznych na Stronie Krajowego Nadzoru Finansowego. Sprawdzisz tam, czy firmy mają kłopoty z prawem.

Jednak co zrobić, jeśli nadal mam wątpliwości co do umowy?

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na płatną poradę prawnika, a nikt z Twoich znajomych czy z rodziny nie jest kompetentny, aby udzielić Ci profesjonalnej rekomendacji, mam dla Ciebie świetne sugestie!

Możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy jednej z następujących instytucji:

 • Infolinia konsumencka obsługiwanej przez prawników ze Stowarzyszenia Konsumentów Polskich i Fundacji Konsumentów – udzielają oni bezpłatnych informacji prawnych pod numerem telefonu 800 889 866. Więcej informacji tutaj,
 • Centrum porad prowadzone przez ekspertów Federacji Konsumentów, którzy odpowiadają na pytania zadane drogą mailową na adres: [email protected],
 • Miejski (Powiatowy) Rzecznik Konsumentów: lista rzeczników dostępna jest na tej stronie.

Czy mogę podwyższyć swoją zdolność kredytową nawet jeśli nie mam wysokich dochodów?

Tak, jest to możliwe. Pokażę Ci kilka wskazówek, dzięki którym poprawisz swoją zdolność kredytową, nawet jeśli nie masz wysokich zarobków.

Dzięki temu będziesz w stanie wziąć pożyczkę o wyższej kwocie oraz unikniesz odmowy udzielenia pożyczki.

Mam dla Ciebie propozycje poniżej:

 • Sprawdź, czy możesz szybciej spłacić droższe kredyty,
 • Sprawdź czy nie subskrybujesz płatnych rzeczy (gazet, platform internetowych), z których możesz się wypisać,
 • Sporządź miesięczny budżet i wyznacz, ile możesz wydać na jedzenie i inne koszty utrzymania,
 • Zaplanuj wydatki: wyznacz dzień, w którym będziesz robił tygodniowe zakupy,
 • Staraj się spłacać pożyczkę przed wydaniem pieniędzy na dodatkowe wydatki,
 • Używaj aplikacji do kontrolowania Twojego budżetu. Dzięki niej uświadomisz sobie, ile masz niepotrzebnych wydatków w miesiącu i co możesz zredukować. Przykłady takich aplikacji to: Spending tracker; Money lover; Kontrola wydatków; Kontomierz; Handwallet – Kontrola wydatków; Google keep-notatki i listy; Lista zakupów; Listonic,
 • Ustaw zlecenia stałe, jednak pamiętaj, aby kontrolować czy opłaty nie uległy zmianie. Ustal 1 dzień w miesiącu, kiedy będziesz to monitorować.
Unikaj przypomnień o opłatach za pożyczki czy kredyty, są one często płatne.

Podsumowanie o pożyczce bez zaświadczeń o dochodach:

 • Jeśli nie masz wysokich dochodów, na Matchbanker przedstawimy Ci spersonalizowaną listę tych pożyczkodawców, którzy nie wymagają zaświadczeń o dochodach.
 • Z Matchbanker dostaniesz pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach nawet jeśli Twoje dochody nie są wysokie.
 • Pożyczki bez zaświadczenia o dochodach są zazwyczaj udzielane całkowicie online, ewentualnie podczas domowej wizyty konsultanta.
 • Biorąc pożyczkę bez zaświadczenia, zazwyczaj podpisujesz oświadczenie o tym, jakie posiadasz dochody, ale nie musisz ich dokumentować, na przykład umową o pracę bądź wyciągiem z konta bankowego.
 • Aby sprawdzić, czy możesz zaufać pożyczkodawcy, dowiedz się czy nie widnieje na Liście Ostrzeżeń Publicznych.
 • Możesz skorzystać z bezpłatnej porady specjalistów w związku z zawieraną umową pożyczki.
 • Możesz poprawić swoją zdolność kredytową, nawet jeśli nie masz wysokich zarobków.