Na co chcesz pożyczyć pieniądze?

Zakupy
Wakacje
Samochód
Modernizacja domu
Długi
Inne
Michałzaktualizowany

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert, a wybranie odpowiedniej może przyprawiać o ból głowy. Dlatego eksperci Matchbanker stworzyli porównywarkę pożyczek, która da ci zarys najlepszych ofert na rynku.

Z nami oszczędzisz swoje nerwy, czas i pieniądze. Korzystanie z Matchbanker jest 100% niezobowiązujące i w 100% darmowe. Co więcej, szukając z nami masz pewność, że pożyczkodawcy są bezpieczni, ponieważ współpracujemy tylko z zaufanymi partnerami. Zanim jednak złożysz wniosek, przeczytaj informacje na temat danego rodzaju pożyczki, pożyczkodawcy i dowiedz się o wszystkich opłatach. Pytania kieruj bezpośrednio do pożyczkodawcy.

Pożyczki dla bezrobotnych online

Pożyczki dla bezrobotnych są zdecydowanie mniej dostępne, ponieważ pożyczkodawca nie ma pewności, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie. Jednak należy wyjaśnić, że bezrobotny nie oznacza z brakiem dochodu. Można być oficjalnie bezrobotnym, ale:

 • Otrzymywać świadczenia socjalne, zasiłki,
 • Otrzymywać alimenty czy dodatek 500+,
 • Pracować za granicą,
 • Pracować dorywczo,
 • Pracować jako freelancer,
 • Otrzymywać dochód na przykład z wynajmu mieszkania.

Zarówno w przypadku pożyczki w banku czy pożyczki pozabankowej, jednym z najważniejszych czynników zatwierdzenia twojego wniosku są przychody. Obie instytucje sprawdzą twoje konto, aby oszacować, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie. Dlatego próba wpisania zawyżonych kwot dochodu we wniosku jest z góry skazana na porażkę.

Pożyczki dla bezrobotnych na raty

Dobrym rozwiązaniem jest pożyczka na raty, której spłatę można rozłożyć w czasie. Każdemu zdarzają się niespodziewane wydatki, ale najważniejsze jest, aby spokojnie przemyśleć, jak możesz je sfinansować. Nie działaj pod presją i przeanalizuj swój budżet, aby zrobić plan spłaty pożyczki przed jej wzięciem. Pamiętaj, że im dłuższy czas spłaty, tym większe odsetki, a zarazem im większa kwota pożyczki, tym więcej będziesz musiał spłacać.

Dobrym pomysłem będzie więc ściągnięcie wyciągu z konta bankowego i przeanalizowanie swoich wydatków.

Zastanów się przede wszystkim, czy wydatki były koniecznością czy po prostu zachciankami. Pomyśl, dlatego wydałeś na nie pieniądze i czy dane rzeczy były ci w ogóle potrzebne. Przemyśl także, czy możesz zaoszczędzić, na wydatkach stałych takich jak na przykład:

 • Mieszkanie – może warto wynająć jeden pokój albo jeśli sam wynajmujesz mieszkanie to zamienić je na tańsze?
 • Transport – może warto sprzedać samochód i korzystać z komunikacji miejskiej albo jeździć rowerem?
 • Telefon, telewizja czy internet – sprawdź oferty u konkurencji, może się okazać, że przepłacasz.
 • Jedzenie – pokrywa ono część budżetu, więc chodź na zakupy z listą i sprawdzaj ceny produktów. Porównuj je, na rynku jest ogromny wybór, nie przepłacaj. Warto także sprawdzać paragony. Błędy zdarzają się każdemu, włącznie ze sprzedawcami, a twoim prawem jest domaganie się o zwrot nadpłaconej kwoty. Możesz się zdziwić, ile ten nawyk może zaoszczędzić ci pieniędzy.
 • Lekarze – poszukaj miejsc, gdzie możesz zapisać się na NFZ zamiast płacić za wizyty prywatne, przydatne mogą okazać się fora internetowe.

Kredyty i pożyczki dla bezrobotnych na dowód, czy są dostępne w banku?

 

Wyjaśnijmy najpierw czym jest pożyczka a czym kredyt.

Pożyczka Kredyt
Nie objęta prawem bankowym Objęty prawem bankowym
Może być zawierana między osobami fizycznymi Nie może być zawierany między osobami fizycznymi
Nie musi być określonego celu Musi być podany cel
Nie muszą być weryfikowane bazy dłużników Zawsze są weryfikowane bazy dłużników
Nie musi być odpłatna Zawsze odpłatny

 

Prawo bankowe wymaga weryfikacji klienta, więc musisz wiedzieć, że bank nie udzieli ci pożyczki tylko na dowód. Nie masz się więc co łudzić, że pożyczysz pieniądze bez sprawdzenia twojego konta bankowego. Dlatego też kredyt na dowód, kredyt bez BIK i KRD to mit. Termin kredyt jest zarezerwowany dla banków.

Oferty pożyczek na dowód możesz znaleźć jedynie u firm pozabankowych, jednak pamiętaj że nawet te instytucje muszą weryfikować klientów. Dlatego wpisywanie błędnych informacji w aplikacji w celu jej zatwierdzenia, będzie skutkować jedynie jej odrzuceniem.

Jak więc poprawić swoją sytuację kredytową?

Jak już wcześniej wspomniano, brak pracy nie oznacza utraty możliwości otrzymania pożyczki, są sposoby, aby poprawić swoją historię kredytową.

 • Weź kredyt z inną osobą – może to być na przykład twój małżonek, który ma pracę i jest w lepszej sytuacji finansowej,
 • Pożyczka na zastaw – może to być na przykład zastaw samochodu. Podpisujesz wtedy umowę z pożyczkodawcą, że do momentu spłaty, stanie się on w 51% posiadaczem twojego pojazdu i że może przejąć samochód w przypadku braku spłaty pożyczki.
 • Wypisz się z subskrypcji – netflix, spotify czy płatne gazety mogą zebrać się w sporą sumę, która może wystarczyć na spłatę pożyczki, sprawdź czy nie płacisz za coś z czego nie korzystasz,
 • Spłać zaległe rachunki czy mandaty – w przeciwieństwie do Biura Informacji Kredytowej (BIK), z którego możesz być usunięty dopiero po 5 latach, z Krajowego Rejestru Dłużników zostajesz usunięty automatycznie po spłacie długów. Uregulowanie zaległości znacznie poprawi twój scoring i staniesz się bardziej wiarygodnym klientem.