Jak przyspieszyć proces pożyczania pieniędzy online?

Potrzebujesz pieniędzy na teraz, ale nie wiesz ile zajmie cały proces składania wniosku oraz sama wypłata pieniędzy? Spokojnie, właśnie na takie sytuacje przygotowaliśmy poniższy artykuł.

Mamy dla Ciebie 5 porad, które pomogą Ci usprawnić otrzymanie pieniędzy.

Nie wszystko zależy od rodzaju pożyczki jaki wybierzesz, ale również od Twoich działań. Postaraj się wziąć wszystkie czynniki pod uwagę, żeby pomóc Twojemu wnioskowi przejść szybką weryfikację.

Bardzo prawdopodobne, że dzięki naszym poradom otrzymasz pieniądze tego samego dnia, którego wysłałeś wniosek!

Mamy dla Ciebie 5 porad, które pomogą Ci usprawnić otrzymanie pieniędzy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki?

Jeśli zależy Ci na czasie, to jednym z najważniejszych czynników będzie czas zatwierdzenia pożyczki, a nie czas wypłaty. Nie ma on znaczenia, ponieważ najpierw wniosek musi zostać zatwierdzony, co wiążę się z weryfikacją danych.

Im krótsza weryfikacja, czyli mniej formalności do wypełnienia, brak potrzeby wysyłania dodatkowych zaświadczeń oraz sprawdzania baz dłużników, tym lepiej dla Ciebie.

Jeśli pożyczkodawca wymaga od Ciebie tylko informacji z dowodu osobistego oraz weryfikacji konta bankowego to cały proces będzie o wiele szybszy.

Czas wypłaty może być dodatkowym atutem przy szybkiej weryfikacji. Istnieją oferty, które zapewniają przelew środków na konto nawet w 15 min po zatwierdzeniu wniosku.

Kiedy aplikować o pieniądze online?

Jeśli znalazłeś już idealną dla Ciebie ofertę warto, żebyś zwrócił uwagę w jakich godzinach wysyłasz wniosek. Upewnij się jakie godziny pracy ma pożyczkodawca.

Jeśli złożysz wniosek od 8:00 do 17:00, przypuszczając, że to czas otwarcia firmy pozyczkowej, Twoje szanse są na otrzymanie odpowiedzi tego samego dnia są o wiele większe.

Pożyczkodawca potrzebuje minimum godzię aby zweryfikować, czy wysłane przez Ciebie danę są prawidłowe i czy można przyznać Ci pożyczkę.

Dni tygodnia mają znaczenie?

Odpowiedź brzmi tak.

Nawet jeśli konkretny wierzyciel posiada swoje biuro otwarte w weekendy, musisz pamiętać, że przelewy bankowe są wypuszczane tylko i wyłącznie w tygodniu.

Dlatego większe jest prawdopodobieństwo otrzymania środków tego samego dnia, gdy wyślesz aplikacje w dniach powszednich.

W jakim banku musisz mień konto?

Przy ogólnym pożyczaniu pieniędzy online, nie ma to znaczenia. Wymagane jest tylko konto bankowe z dostępem online.

Jednak, jeśli zależy Ci na szybkim otrzymaniu środków, o które się starasz, powinieneś wziąć również pod uwagę, czy posiadasz konto w tym samym banku co pożyczkodawca.

Dlaczego?

Sesje bankowe różnią się między konkretnymi instytucjami. Może to spowolnić wyjście przelewu, a Ty będziesz czekał na pieniądze dłużej. Możesz sprawdzić sesje bankowe na stronie internetowej organizacji.

Będzięsz miał wtedy pewność, czy sesje się pokrywają i możliwym jest otrzymanie przelewu w ten same dzień.

Pożyczki online dla stałych klientów

Będąc już klientem danej firmy pożyczkowej możesz się spodziewać szybszego otrzymania pieniędzy. Wierzyciel już posiada Twoje dane i zweryfikował tożsamość, więc zatwierdzenie wniosku nie zajmie mu dużo czasu.

Jako stały klient masz również możliwość wysłania wniosku przez wiadomość SMS, co również jest bardzo szybkim rozwiązaniem.

Niestety nowi klienci mają trochę mniej przywilejów, ale nie oznacza to że jesteś w gorszej sytuacji. Specjalne pierwsze darmowe pożyczki też są dostępne.

Pożyczkodawcy proponują także specjalne rabaty dla stałych klientów, dzięki czemu masz okazję pożyczyć większą sumę pieniędzy z korzystnym oprocentowaniem.

Sprawdź jakie oferty mają pożyczkodawcy na naszej liście!

Andreas Linde
Przez
Ekspert kredytowy, Andreas Linde, pracuje w branży finansowej od 2014 roku. W Matchbanker pisze o pożyczkach, refinansowaniu, RRSO, stopach procentowych i wszystkim, co dotyczy finansów.
Matchbanker > Pożyczka online > Jak przyspieszyć proces pożyczania pieniędzy online?