Przegląd Rapida

5
Obsługa klienta
5
Czas przetwarzania
3
Cena
4
Dodatkowe korzyści
5
Doświadczenie użytkownika
4
Rapida Kalkulator pożyczek
2 500 zł 25 000 zł
12 miesięcy 60 miesięcy
50.6 % 99.54 %

Miesięczna płatność

Koszty całkowite

Spłata

Rapida

Rapida to firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek długoterminowych. W przeciwieństwie do konkurencji z branży pożyczek pozabankowych, w Rapida można wnioskować o dużo wyższe kwoty, bo wynoszące nawet 25 000 zł, z minimalnym okresem spłaty wynoszącym 12 miesięcy. Skorzystanie z oferty firmy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują większego zastrzyku gotówki, ale z powodu złej historii kredytowej nie otrzymają pożyczki bankowej.

Kto może wziąć pożyczkę?

W Rapida Money o pożyczkę może wnioskować każda osoba, która:

 1. jest w przedziale wiekowym od 18 do 75 lat;
 2. posiada stały adres zamieszkania na terenie Polski;
 3. posiada zdolność do pokrycia miesięcznej raty;
 4. nie jest w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej;
 5. znajdzie kogoś, kto zgodzi się na zostanie gwarantem.

W celu otrzymania pożyczki w Rapida niezbędnym warunkiem jest znalezienie gwaranta, czyli osoby, która zgodzi się pokryć nasze zobowiązanie, jeśli sami nie będziemy w stanie tego zrobić. Dzięki temu rozwiązaniu pożyczki dostępne są również dla osób, które mają złą historię kredytową.

Jak wygląda procedura pożyczkowa?

W celu otrzymania pożyczki w Rapida Money należy najpierw wejść na stronę www.rapidamoney.pl​ i skorzystać z kalkulatora pożyczkowego, który się tam znajduje. Kiedy za pomocą suwaka ustawimy interesującą nas kwotę, zyskamy możliwość wyboru okresu pożyczkowego.

W zależności od wysokości pożyczki dostępna będzie różna liczba rat, dochodząca aż do 60. W tym momencie będziemy również mogli zobaczyć wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt pożyczki obliczony na podstawie wybranych przez nas parametrów. Po dokonaniu ostatecznego wyboru należy go potwierdzić za pomocą przycisku “Złóż wniosek”. Dzięki temu zostaniemy przeniesieni do formularza rejestracyjnego, który należy uzupełnić następującymi informacjami:

 • imię i nazwisko;
 • numer PESEL;
 • numer dowodu osobistego;
 • adres zamieszkania;
 • numer telefonu;
 • adres e-mail.

Wypełniając wniosek, należy również wskazać osobę, która zostanie naszym gwarantem. Do gwaranta również zostanie wysłany wniosek, w którym będzie on musiał podać swoje dane osobowe oraz informacje pozwalające na ocenę sytuacji finansowej. Konieczne będzie również potwierdzenie przez taką osobę chęci zostania gwarantem w trakcie rozmowy telefonicznej z pracownikiem firmy Rapida.

Przed wypłatą pieniędzy będziemy zobowiązani podać pożyczkodawcy numer karty płatniczej lub kredytowej, z której zostanie pobrana opłata weryfikacyjna.

Kwota udzielonej pożyczki zostanie przelana na konto bankowe należące do osoby będącej gwarantem. Dzieje się tak w celu uniknięcia prób oszustwa i upewnienia się, że gwarant zdaje sobie sprawę z obowiązków wynikających z zawartej umowy. Po otrzymaniu pieniędzy to gwarant przekazuje środki pożyczkobiorcy za pośrednictwem przelewu lub gotówki.

Jak długo czeka się na decyzję?

Zakończenie procesu pożyczkowego w Rapida trwa dłużej niż w konkurencyjnych firmach udzielających pożyczek online, ponieważ bierze w nim udział również dodatkowa osoba, czyli gwarant. Niezbędne jest nie tylko wypełnienie dwóch części wniosku pożyczkowego, ale również przeprowadzenie rozmowy telefonicznej zarówno z potencjalnym pożyczkobiorcom, jak i z osobą, która będzie zabezpieczać spłatę tego zobowiązania.

Przy sprzyjających warunkach możliwe jest przejście całego procesu w ciągu jednego dnia, a po zakończonej weryfikacji danych i podjęciu decyzji o przyznaniu pożyczki Rapida przesyła pieniądze na konto gwaranta już nawet w ciągu 24h.

Ile wynoszą koszty pożyczki?

W Rapida nie jest dostępna żadna promocyjna oferta dla nowych klientów. Jednak fakt, że nie korzystaliśmy jeszcze z oferty tego pożyczkodawcy, nie ogranicza również naszych możliwości dotyczących wyboru kwoty pożyczki.

Od samego początku mamy możliwość zaciągnięcia zobowiązania wynoszącego od 2500 zł aż do 25 000 zł, na którego spłatę możemy mieć od 12 do nawet 60 miesięcy. Dostępny okres spłaty jest jednak uzależniony od wysokości pożyczki, o jaką się ubiegamy.

Przykładowe koszty pożyczek w Rapida:

 • 2500 zł na 12 miesięcy z miesięczną ratą wynoszącą 295,36 zł, koszt: 1044,31 zł;
 • 4000 zł na 24 miesiące z miesięczną ratą wynoszącą 316,53 zł, koszt: 3596,62 zł;
 • 10 000 zł na 36 miesięcy z miesięczną ratą wynoszącą 620,39 zł, koszt: 12 333,68 zł;
 • 15 000 zł na 48 miesięcy z miesięczną ratą wynoszącą 722,48 zł, koszt: 19 678,57 zł;
 • 25 000 zł na 60 miesięcy z miesięczną ratą wynoszącą 996,30 zł, koszt: 34 777,97 zł

Co dzieje się w przypadku opóźnienia w spłacie?

Jeśli napotkamy na kłopoty finansowe, które sprawią, że nie będziemy w stanie wpłacić opłaty ratalnej w określonym w umowie czasie, zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami. Opóźnienia w spłacie zobowiązania wiążą się z naliczaniem dziennych odsetek,
licząc od pierwszego dnia po przekroczeniu daty spłaty. W przypadku nieuiszczenia raty pożyczki w terminie firma niezwłocznie skontaktuje się z gwarantem, ponieważ jest on umownie zobowiązany do pokrycia zobowiązania, które nie zostało spłacone przez pożyczkobiorcę.

Gwarant będzie odpowiedzialny za spłatę miesięcznych rat aż do całkowitego uregulowania zobowiązania również w przypadku bankructwa lub śmierci osoby, która zaciągnęła pożyczkę.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę w Rapida?

Pozytywne opinie o Rapida Money opierają się głównie na wysokich kwotach oferowanych przez firmę oraz udzielaniu pożyczek nawet osobom posiadającym złą historię kredytową. Dodatkową zaletą tego pożyczkodawcy jest długi okres spłaty dostępny dla klientów, który może wynosić nawet do 60 miesięcy.

Kontakt z pożyczkodawcą

Kontakt z firma Rapida możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail: czesc@rapidamoney.pl. W razie kłopotów dotyczących spłaty naszego zobowiązania możemy również skorzystać z opcji kontaktu z działem windykacji, korzystając z:

 1. numeru telefonu: 128-813-123;
 2. adresu e-mail: windykacja@rapidamoney.pl

Godziny otwarte

Poniedziałek: Nie podano
Wtorek: Nie podano
środa: Nie podano
Czwartek: Nie podano
Piątek: Nie podano
Sobota: Nie podano
Niedziela: Nie podano

Informacje kontaktowe

Nazwa firmy: Rapida Sp. z o.o
adres: Rapida Sp. z o.o
Numer telefonu : 128-813-123
Adres e-mail: czesc@rapidamoney.pl
Matchbanker > Pożyczka online > Przegląd Rapida