Przegląd Solcredit

6
Obsługa klienta
5
Czas przetwarzania
8
Cena
5
Dodatkowe korzyści
5
Doświadczenie użytkownika
7
Nowy produkt
Recenzja
kwota 100 – 5 000 zł
Czas trwania 91 – 120 dni
czas wypłaty środa 08:00
 • Długi czas spłaty, nawet do 120 dni
 • Odpowiedź w ciągu zaledwie 5 minut
 • Nie ma żadnych ukrytych lub dodatkowych wydatków ani małych rachunków
Przykład: W przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%.
Solcredit Kalkulator pożyczek
100 zł 5 000 zł
91 miesięcy 120 miesięcy
0 % 1926.41 %

Miesięczna płatność

Koszty całkowite

Spłata

Solcredit

Solcredit to pośrednik między klientami a pożyczkodawcami oferującymi szybkie pożyczki. Skorzystanie z usług firmy pozwoli na łatwe i szybkie znalezienie ofert pożyczkowych odpowiadających naszym potrzebom. Pozytywne opinie o Solcredit opierają się przede wszystkim na łatwym procesie aplikowania oraz dłuższym niż u konkurencji terminie spłaty pożyczki krótkoterminowej. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta, na solcredit.pl możliwość otrzymania pieniędzy mają również osoby z niską zdolnością kredytową.

Kto może wziąć pożyczkę?

O pożyczkę za pośrednictwem Solcredit może starać się każda osoba, która spełni następujące warunki:

 1. jest w przedziale wiekowym od 18 do 80 lat;
 2. posiada stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski;
 3. posiada numer PESEL;
 4. posiada polski dowód osobisty;
 5. posiada pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych;
 6. posiada konto osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej;
 7. posiada adres e-mail;
 8. posiada własny telefon komórkowy.

Należy jednak pamiętać, że każdy pożyczkodawca ma swoje określone kryteria dotyczące warunków przyznawania pożyczek i ostateczna decyzja zostanie podjęta na podstawie tych zasad.

Jak wygląda procedura pożyczkowa?

Proces pożyczkowy rozpoczynamy wchodząc na solcredit.pl i ustawiając odpowiednie parametry pożyczki za pomocą suwaków dostępnych na głównej stronie. Po zatwierdzeniu wybranych opcji, zostaniemy poproszeni o wypełnienie wniosku, podając następujące informacje:

 • imię i nazwisko;
 • adres zamieszkania i adres zameldowania;
 • numer dowodu osobistego;
 • numer PESEL;
 • miejsce pracy;
 • rodzaj zatrudnienia;
 • wysokość miesięcznych dochodów i wydatków.

Przy składaniu wniosku należy wyrazić zgodę na przekazywanie danych do partnerów Solcredit. Inaczej firma nie będzie w stanie skierować go do wybranego pożyczkodawcy.

Po złożeniu wniosku spośród firm pożyczkowych współpracujących z Solcredit zostanie wybrana dla nas najlepsza oferta. Jeżeli zaakceptujemy proponowaną opcję, dalsze formalności dopełnimy bezpośrednio z firmą, która ma udzielić nam pożyczki. Na tym etapie niezbędne będzie zweryfikowanie podanych przez nas danych za pomocą:

 1. przelewu weryfikacyjnego, którego wartość wynosi najczęściej 1 gr. Jeśli wybrany pożyczkodawca posiada numer konta bankowego w tym samym banku, z którego usług również korzystamy, będziemy mogli skorzystać z opcji przelewu wewnętrznego, co znacznie skróci czas oczekiwania.
 2. aplikacji weryfikacyjnych takich jak Instantor czy Kontomatik, które pozwalają na błyskawiczne potwierdzenie naszej tożsamości. By z nich skorzystać należy zalogować się w aplikacji, używając loginu i hasła do naszej bankowości internetowej co da jej dostęp do niezbędnych informacji.
Należy jednak pamiętać, że proces weryfikacyjny może różnić się w zależności od wybranego pożyczkodawcy. Każda firma ma swoje metody pracy i nie zawsze wszystkie z opisanych powyżej opcji będą dla nas dostępne.

Jak długo czeka się na decyzję?

Mimo że wnioski w Solcredit mogą być składane 24/7, rozpatrywane są one przez firmy pożyczkowe, które mają swoje indywidualne godziny pracy. Dlatego warto sprawdzić, w jakich godzinach dany pożyczkodawca świadczy usługi, zanim zatwierdzimy wybór danej oferty.

W większości przypadków, jeżeli wniosek został złożony w godzinach pracy, zostanie on rozpatrzony w czasie od kilkunastu minut do kilku godzin od zakończenia procesu weryfikacji danych. Jeśli chcemy otrzymać decyzję o udzieleniu lub odmowie przyznania pożyczki jak najszybciej, należy zadbać o odpowiednią porę złożenia wniosku oraz wybrać najszybszy sposób weryfikacji danych.

Ile wynoszą koszty pożyczki?

Pierwsza pożyczka wzięta za pośrednictwem Solcredit może wynosić od 100 zł do 5000 zł i jest darmowa. Oznacza to, że w chwili jej spłaty oddajemy dokładnie tyle samo, ile dostaliśmy od pożyczkodawcy w chwili otrzymania chwilówki.

Jest to oferta skierowana do osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z usług tego pośrednika.

W przypadku każdej kolejnej pożyczki dokładne koszty będą zależały od wybranego przez nas pożyczkodawcy. Dlatego warto porównywać różne możliwe pożyczki i w ten sposób znaleźć najlepsze rozwiązanie. Należy również pamiętać, że przekroczenie terminu spłaty naszego zobowiązania będzie wiązało się z naliczaniem dodatkowych opłat. Może również prowadzić do konsekwencji prawnych. Dzieje się tak nawet w przypadku pożyczki darmowej.

Co dzieje się w przypadku opóźnienia w spłacie?

Jeżeli zależy nam na uniknięciu dodatkowych kosztów i ewentualnych kłopotów prawnych związanych ze spóźnioną spłatą pożyczki warto starać się przestrzegać terminów spłaty zawartych w umowie. Istotne jest, by przed zapożyczeniem się rozważyć wszystkie za i przeciw i upewnić się, że będziemy w stanie spłacić dane zobowiązanie. Jeśli jednak zorientujemy się, że z jakiegoś powodu terminowy zwrot środków nie będzie możliwy, warto z wyprzedzeniem skontaktować się z pożyczkodawcą.

Wiele firm oferuje dodatkowe rozwiązania pozwalające na przedłużenie wcześniej określonego terminu.
Należy pamiętać, że podmiotem udzielającym nam pożyczki jest wybrana przez nas firma pożyczkowa, a nie Solcredit, dlatego to z tą firmą powinniśmy kontaktować się w wypadku problemów z dalszą spłatą.

Może wiązać się to z dodatkowymi opłatami, pozwoli nam jednak na uniknięcie konsekwencji prawnych, które mogłyby wyniknąć z nieprzestrzegania warunków umowy.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę w Solcredit?

Wśród klientów solcredit.pl opinie potwierdzają skuteczność tego pośrednika w odnajdywaniu optymalnych rozwiązań pożyczkowych dla każdego. Efektem ich indywidualnego podejścia do potrzeb pożyczkobiorców jest bardzo wysoki wskaźnik akceptacji wniosków – wynoszący aż 95,75% oraz wielu zadowolonych klientów.

Kontakt z pożyczkodawcą

Solcredit nie udziela pożyczek, a jedynie pośredniczy w szukaniu najkorzystniejszych ofert. Dlatego, jeśli chcemy skontaktować się z firmą udzielającą nam pożyczki, należy szukać danych kontaktowych bezpośrednio do tej firmy. Informacje takie można znaleźć między innymi w zawartej przez nas umowie. Jeśli jednak nasz problem wymaga kontaktu z Solcredit, jedyną możliwością, z której możemy skorzystać:

 1. jest adres e-mail: info@solcredit.pl
 2. Biuro obsługi klienta działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 21.

Godziny otwarte

Poniedziałek: 10:00 – 21:00
Wtorek: 10:00 – 21:00
środa: 10:00 – 21:00
Czwartek: 10:00 – 21:00
Piątek: 10:00 – 21:00
Sobota: Nieczynne
Niedziela: Nieczynne

Informacje kontaktowe

Nazwa firmy: FIIZY Ltd.
adres: Toom-Kooli 1, Tallinn, 10130, Estonia
Adres e-mail: info@solcredit.pl
Matchbanker > Pożyczka online > Przegląd Solcredit