Jakie wymagania trzeba spełniać, aby otrzymać pożyczkę online?

Jak pewnie wiesz, w tradycyjnych bankach wymagania, aby otrzymać kredyt, są dość wysokie. Jednak firmy pożyczkowe ograniczyły je do bardzo podstawowych. Dzięki temu nie musisz wypełniać zbyt wiele formalności.

Warto wspomnieć, że pożyczki online są dostępne w parabankach. Niewiele banków lub nawet żadne z nich nie kończą procesu aplikacyjnego o przyznanie środków pieniężnych tylko na wysłaniu wniosku przez internet.

Zazwyczaj musisz jeszcze złożyć osobistą wizytę w instytucji i przedstawić dodatkowe zaświadczenia.

Przyjrzyjmy się jednak wymaganiom dla typowej pożyczki online, którą możesz zaciągnąć u wierzyciela internetowego.

Jakie wymagania trzeba spełniać, aby otrzymać pożyczkę online?

Ile musisz mieć lat, żeby wziąć pożyczkę online?

Zazwyczaj zobowiązania są udzielane osobom od 18 roku życia, które posiadają już dowód osobisty. Mogą się znaleźć pożyczkodawcy, którzy będą mieli własne wymagania dotyczące wieku klienta.

Często spotykane jest posiadanie minimum 20 lub 21 lat. Bardzo niewiele firm wymaga 23 lat, aby przyznać jakiekolwiek rodzaj zobowiązania.

Jakie informacje kontaktowe należy podać?

To zupełnie normalne, jeśli wierzyciel zapyta Cię o Twoje miejsce zamieszkania. Czasem musisz podać adres, pod którym jesteś zameldowany.

Oprócz tego będzie trzeba podać swój numer telefonu komórkowego oraz zazwyczaj adres e-mail. Numer kontaktowy powinien pochodzić od polskiego operatora.

Te informacje są wymagane, bo często zdarza się, że firma będzie chciała zweryfikować podane przez Ciebie dane, dzwoniąc na podany numer.

Czy stały dochód miesięczny jest wymagany?

Większość instytucji pozabankowych wymaga stałego dochodu od swoich klientów. Część z nich z góry ustala, że ma to być stała praca, a innym wystarczy płynność finansowa widoczna na Twoim koncie.

Oznacza to, że wystarczy renta, stypendium lub emerytura. Każdy regularny przychód może zostać zaakceptowany. Zalicza się do tego również:

  1. ailmenty
  2. 500+
  3. zarobek z pracy dorywczej

W jakim banku muszę mieć konto?

Nie ma to większego znaczenia, w jakim banku będziesz posiadał konto. Jedynym wymaganiem jest posiadanie konta bankowego online.

Po zaakceptowaniu Twojego wniosku o pożyczkę przez internet pieniądze zostaną wysłane na podany przez Ciebie numer konta bankowego. Ważne, abyś podał konto należące do Ciebie, a nie innej osoby, niezależnie czy to Twoja rodzina lub bliski przyjaciel.

Firma pożyczkowa zweryfikuje Twoje dane za pomocą przelewu o wysokości jednego grosza na podane przez nich konto. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, otrzymasz go z powrotem wraz z przelewem kwoty zobowiązania.

Jedynym minusem posiadania konta w innym banku niż wierzyciel jest opóźnione otrzymanie środków. Jest to spowodowane różnicą między sesjami bankowymi. Możesz jednak sprawdzić godziny sesji na stronie swojej instytucji finansowej.

Czy polskie obywatelstwo jest wymagane do uzyskania pożyczki online?

Każda firma pożyczkowa wymaga od klienta zameldowania na terenie Polski. Oznacza to, że posiadasz adres w naszym kraju.

Są również pożyczkodawcy, którzy oprócz tego wymagają, żebyś był obywatelem Polski.

Tego rodzaju informacje są dostępne w regulaminie każdego wierzyciela. Wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię ofertę z naszej listy i klikniesz “Pożycz teraz”, a zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy.

Przyciśnięcie tego przycisku nie zobowiązuje do wzięcia pożyczki.

Czy pozytywna historia kredytowa zawsze jest wymagana?

Prawie wszyscy pożyczkodawcy sprawdzają bazy dłużników takie jak Biuro Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Dłużników.

Jeśli Twoje dane zostały tam wpisane, musisz liczyć się z tym, że Twój wniosek prawdopodobnie zostanie odrzucony. Firmy pożyczkowe chcą być pewne, że udzielają zobowiązań osobom, które są w stanie oddać im pieniądze.

Bycie wpisanym do rejestru dłużników sprawia, że jesteś mało wiarygodny jako klient.

Na naszej stronie możesz jednak znaleźć wierzycieli, którzy udzielają pożyczek online osobom zadłużonym.

O co pożyczkodawcy online zazwyczaj nie proszą?

Zdecydowaną zaletą pożyczek online jest fakt że nie wymagają one tylu formalności. Między innymi nie zostaniesz poproszony o:

  1. zabezpieczenie pożyczki
  2. kopie dokumentów
  3. uzasadnienie celu zaciąganej pożyczki
Andreas Linde
Przez
Ekspert kredytowy, Andreas Linde, pracuje w branży finansowej od 2014 roku. W Matchbanker pisze o pożyczkach, refinansowaniu, RRSO, stopach procentowych i wszystkim, co dotyczy finansów.
Matchbanker > Pożyczka online > Jakie wymagania trzeba spełniać, aby otrzymać pożyczkę online?