Przegląd Fellow Finance

4
Obsługa klienta
4
Czas przetwarzania
3
Cena
5
Dodatkowe korzyści
4
Doświadczenie użytkownika
4
Fellow Finance Kalkulator pożyczek
1 000 zł 15 000 zł
4 miesięcy 32 miesięcy
87 % 550 %

Miesięczna płatność

Koszty całkowite

Spłata

O Fellow Finance

Fellow Finance to firma działająca w sektorze zabankowym oferująca usługi finansowania społecznościowego. Jest platformą, za pośrednictwem której osoby potrzebujące dodatkowego zastrzyku gotówki mogą otrzymać atrakcyjne oferty pożyczek od inwestorów.

Pożyczki w Fellow Finance wyróżniają się na tle konkurencji również tym, że skierowane są nie tylko do osób fizycznych, ale również przedsiębiorstw.

Kto może wziąć pożyczkę?

Osoby chcące otrzymać pożyczkę od prywatnego inwestora za pośrednictwem Fellow Finance, muszą spełnić następujące warunki:

 1. być w przedziale wiekowym od 20 do 75 lat;
 2. posiadać polskie obywatelstwo
 3. posiadać ważny dowód osobisty;
 4. posiadać adres zameldowania na terenie Polski;
 5. posiadać stałe źródło dochodu;
 6. posiadać zdolność kredytową;
 7. posiadać osobiste konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej, aktywne od co najmniej 3 miesięcy;
 8. posiadać pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych.

Jak wygląda procedura pożyczkowa?

W celu rozpoczęcia procedury pożyczkowej w Fellow Finance należy wejść na stronę fellowfinance.pl​ i korzystając z kalkulatora pożyczkowego tam dostępnego wybrać parametry interesującej nas pożyczki.

Znajdziemy tam również informacje o wysokości miesięcznej raty przy wybranym przez nas wariancie.

Należy pamiętać, że jest to tylko szacowana kwota, wyliczona na podstawie oprocentowania obecnie oferowanych przez inwestorów pożyczek. Ostateczne koszty pożyczki, jakie zostaną nam zaproponowane, zależą od oceny naszej zdolności kredytowej.

Dokonanie wyboru potwierdzamy za pomocą przycisku “Złóż wniosek”, co przeniesie nas do wniosku pożyczkowego, który musimy uzupełnić, podając następujące dane osobowe:

 • imię i nazwisko;
 • adres zamieszkania / adres zameldowania;
 • numer PESEL;
 • serię i numer dowodu osobistego;
 • numer telefonu komórkowego;
 • adres e-mail;
 • numer konta bankowego.

Po upewnieniu się, że podane przez nas informacje są poprawne, zatwierdzamy je korzystając z przycisku “Dalej”.

W kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o uzupełnienie drugiej części wniosku dotyczącej naszych danych finansowych, takich jak:

 • cel pożyczki;
 • stan cywilny;
 • liczba osób na utrzymaniu;
 • wykształcenie;
 • główne źródło dochodu;
 • status mieszkaniowy;
 • rodzaj mieszkania;
 • czas od ostatniej przeprowadzki;
 • wysokość miesięcznych dochodów;
 • wysokość miesięcznych wydatków;
 • rodzaj zobowiązań finansowych;
 • czy posiadamy kartę kredytową.

Na podstawie podanych informacji Fellow Finance ustala naszą zdolność kredytową. Jeśli w naszej sprawie zapadnie decyzja pozytywna będziemy musieli przejść również weryfikację podanych danych osobowych za pomocą aplikacji Kontomatik.

Umożliwia ona szybkie potwierdzenie tożsamości poprzez zalogowanie się do swojej bankowości internetowej za jej pośrednictwem. Po pozytywnym przejściu procesu weryfikacji Fellow Finance przyzna nam ocenę zdolności kredytowej i podejmie decyzję o możliwości otrzymania przez nas pożyczki.

Po czterech miesiącach terminowego spłacania rat otrzymamy możliwość wnioskowania o przyznanie dodatkowej kwoty pożyczki.

Jak długo czeka się na decyzję?

Ponieważ Fellow Finance nie jest pożyczkodawcą, a pośrednikiem pożyczkowym, moment otrzymania przez nas pieniędzy nie jest uzależniony od czasu podjęcia przez firmę decyzji w naszej sprawie.

Pozytywna decyzja pożyczkowa w Fellow Finance oznacza, że nasz wniosek stanie się widoczny dla potencjalnych inwestorów na platformie firmy.

Najczęściej oferta gotowa jest już w ciągu kilku minut od złożenia wniosku, jednak ostateczny czas zależny jest od przyznanej nam oceny zdolności kredytowej. Im wyższa ocena, tym chętniej pożyczkodawcy udzielą nam pożyczki, sprawi to również, że oferowane nam warunki spłaty będą korzystniejsze.

Fellow Finance przedstawi nam najkorzystniejszą ofertę i to od nas będzie zależało czy się na nią zgodzimy.

Po zaakceptowaniu oferty pieniądze zostaną przelane na nasze konto jeszcze tego samego dnia w przypadku dni roboczych. To kiedy otrzymamy przelew, zależy jednak od godzin sesji międzybankowych. Na natychmiastowe przelanie środków możemy liczyć, jeżeli posiadamy konto w mBanku lub Orange Finanse.

Ile wynoszą koszty pożyczki?

Za pośrednictwem Fellow Finance pożyczek udzielają prywatni inwestorzy, którzy pożyczają środki w zamian za osiągnięcie zysków z tego tytułu, dlatego firma nie oferuje możliwość darmowej pożyczki dla nowych klientów.

Oferowane nam warunki spłaty zależne będą przede wszystkim od naszej oceny zdolności kredytowej. Niska ocena może sprawić, że koszty związane z pożyczką wzrosną.

Przykładowe uśrednione koszty pożyczek w Fellow Finance:

 • 1000 zł na 4 miesięce, rata: 280 zł;
 • 3500 zł na 10 miesięcy, rata: 450 zł;
 • 6000 zł na 12 miesięcy, rata: 670 zł;
 • 9000 zł na 20 miesięcy, rata: 705 zł;
 • 12 000 zł na 24 miesiące, rata: 840 zł;
 • 15 000 zł na 32 miesiące, rata: 847 zł.

Co dzieje się w przypadku opóźnienia w spłacie?

W przypadku napotkania problemu ze spłatą pożyczki warto skontaktować się z Fellow Finance w celu znalezienia rozwiązania sytuacji. Firma udostępnia możliwość przesunięcia terminu spłaty raty pożyczki o 14 dni lub zawieszenia spłaty na jeden miesiąc.

Jest to opcja dodatkowo płatna, pozwala jednak na uniknięcie kłopotów związanych z nieterminową spłatą naszego zadłużenia. Wysokość opłaty za przedłużenie terminu spłaty można znaleźć w cenniku znajdującym się na stronie internetowej Fellow Finance.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę w Fellow Finance?

Pozytywne opinie o Fellow Finance dowodzą atrakcyjności oferty firmy. Korzystając z jej usług, zyskujemy możliwość pożyczenia nawet 15 000 zł na okres spłaty mogący liczyć od 4 do aż 32 miesięcy. Dodatkowym atutem jest z pewnością możliwość przesunięcia terminu spłaty.

Godziny otwarte

Poniedziałek: 09:00 – 17:00
Wtorek: 09:00 – 17:00
środa: 09:00 – 17:00
Czwartek: 09:00 – 17:00
Piątek: 09:00 – 17:00

Informacje kontaktowe

Nazwa firmy: Fellow Finance Polska sp. z o.o.
adres: ul. Piękna 68, piętro II, 00-672 Warszawa, Polska
Numer telefonu : 22-397-51-15
Adres e-mail: bok@fellowfinance.pl
Matchbanker > Pożyczka online > Przegląd Fellow Finance