Na co chcesz pożyczyć pieniądze?

Zakupy
Wakacje
Samochód
Modernizacja domu
Długi
Inne
Michałzaktualizowany

Pożyczki od 18 lat na dowód

Pożyczki od 18 roku życia to innowacja, dzięki której młodzi ludzie, dopiero wchodzący w życie dorosłe, mogą uzyskać pomoc finansową. Co więcej, dzięki ofertom banków, nawet dzieci poniżej 13 lat mogą posiadać konto bankowe, a to jest podstawą do otrzymania pożyczki, stając się pełnoletnim.

Osiemnaście lat to minimum wiekowe w celu otrzymania pożyczki, ponieważ wraz z przekroczeniem progu pełnoletności, nabywamy zdolność do czynności prawnych.

Pożyczki od 18 lat – gdzie można otrzymać?

Można wtedy otrzymać pożyczkę zarówno z banku jak i firm pozabankowych.

Dane KRD pokazują, że 79 % młodych konsumentów do 35 roku życia pożycza w bankach, 13% u firm pożyczkowych, a 8% u rodziny.

Jakie są statystyki na temat pożyczek dla młodych?

Jak pokazują dane Krajowego Rejestru Długów, co piąty Polak do 25 roku życia chociaż raz zaciągnął pożyczkę, a w grupie osób po „trzydziestce” było to już siedmiu na dziesięciu. Jednak według danych to właśnie ta grupa najczęściej narzeka na brak zdolności kredytowej. Ponadto wśród badanych, którzy nie wzięli pożyczki w tym przedziale wiekowym powodem był właśnie brak zdolności kredytowej, innym powodem był brak środków na spłacanie pożyczki.

Co więcej,jak wynika z raportu „Finansowy portret młodych” cele pożyczek wśród młodych zmieniają się wraz z wiekiem. W grupie od 18 do 25 lat pożyczki zaciągane są najczęściej po to, aby konsumować i realizować swoje marzenia. Najczęściej pieniądze wykorzystują na zakup samochodu, skutera lub motocykla (37%). To także w tej grupie wiekowej, pożyczone pieniądze częściej niż wśród starszych, przeznaczane są na wyjazd na wakacje (8%), czy hobby (6%). Niepokojące jest to, że dla co piątego młodego pożyczka jest koniecznością. Zaciąga ją po to, aby spłacić dotychczasowe długi lub pokryć bieżące wydatki. Wśród starszych, do takich sytuacji dochodzi zdecydowanie rzadziej. Wynika to najczęściej z niestabilnych dochodów oraz braku świadomego pożyczania.

 

Co więcej, dane KRD pokazują, że zadłużonych jest aż 770 tysięcy osób do 35 roku życia. Mają oni przeterminowane należności na niemal 4 miliardy złotych. Są to długi za niespłacone pożyczki, kredyty jak również za zaległe rachunki, media czy prąd.

 

Jak pokazują dane, świadomość finansowa Polaków jest na druzgocącym poziomie. Według badania “Konsument na rynku usług pożyczkowych”, przeprowadzonego przez Federację Konsumentów wynika, że ponad 50% klientów ma niewystarczającą wiedzę na temat produktów finansowych oraz słabo radzi sobie z rozumieniem warunków umowy. Nic dziwnego, ponieważ edukacja w szkole na temat finansów nie jest dogłębna i nie przekazuje praktycznych informacji ani doświadczenia, jak radzić sobie z finansami.

Pożyczka od 18 lat bez dochodów – co warto wiedzieć?

Większość osób w Polsce kończy edukację w wieku 19 – 20 lat, więc znacznie większy procent młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie pracuje. Skutkuje to trudnościami z otrzymaniem pożyczki. Każda instytucja udzielająca pożyczek, chce się upewnić, że klient będzie w stanie oddać zobowiązanie, a bez dochodów jest to wątpliwe.

Warto jednak pamiętać o tym, aby jak najszybciej budować swoją pozytywną historię kredytową. Nawet nieopłacona kara za jazdę bez biletu czy niezapłacone rachunki skutkują jej pogorszeniem. Coraz więcej młodzieży decyduje się także na pracę dorywczą, aby mogli pozwolić sobie na realizowanie własnych celów. Nawet nieduży, ale stały dochód, znacznie pomaga w uzyskaniu zatwierdzenia pożyczki.

Młodzi studenci mogą także liczyć na kredyt studencki, bardzo nisko oprocentowany, który należy zacząć spłacać dopiero po skończeniu studiów. Jest on jednak uzależniony od zarobków rodziny i trzeba dokumentować bycie studentem.

Pożyczki dla młodych nie wymagają tylu zaświadczeń, ale należy przemyśleć decyzję ich zaciągnięcia.

Warto wiedzieć, że prawnie każdy ma 14 dni na zrezygnowanie z podpisanej pożyczki (pod warunkiem pożyczonych kosztów).

 

Zastanów się więc dobrze czy pieniądze są ci naprawdę potrzebne, a jeśli tak, to jaką kwotę naprawdę potrzebujesz. Pamiętaj, że im większa kwota, tym większe odsetki, a zarazem im dłuższy czas kredytowania, tym więcej pieniędzy będziesz musiał oddać. Oszacuj dobrze, w jaki sposób i w jakim czasie będziesz w stanie oddać pożyczoną kwotę, dorywcza praca czy praca wakacyjna? Mogą one być dobrym rozwiązaniem.
Pamiętaj także, aby dopytać się o wszystkie koszty pożyczki, a także koszty opóźnienia w spłacie. Pożyczkodawca ma obowiązek rozwiać wszystkie twoje wątpliwości. Aby sprawdzić uczciwość firmy, możesz szybko i darmowo sprawdzić, czy nie ma ona kłopotów z prawem, na liście ostrzegawczej Komisji Nadzoru Finansowego tutaj.

Warto też dowiedzieć się więcej na temat swoich praw i przeczytać więcej na stronie zanim-podpiszesz.pl

 

Jak więc otrzymać pożyczkę od 18 roku życia?

Dzięki szerokiej ofercie pożyczek na rynku jest to możliwe. Wielu pożyczkodawców oferuje pożyczkę od 18 lat bez zaświadczeń, wystarczy tylko konto bankowe, numer telefonu oraz email. Należy pamiętać, że konto musi być założone na nazwisko składającego o pożyczkę. Nie można otrzymać pieniędzy, przelanych na konto innej osoby.  Oczywiście musisz już posiadać PESEL i dowód osobisty.

Pożyczki od 18 lat bez przelewania grosza

Pewnie spotkałeś się z koniecznością przelewania grosza na konto pożyczkodawcy. Ta czynność jest wymagana przez pożyczkodawców pozabankowych w celu potwierdzenia, że jesteś posiadaczem tego konta bankowego. Jest jednak możliwe, aby uzyskać pożyczkę od firm, które nie wymagają tego, ponieważ do weryfikacji stosują usług takich jak:

  • System Kontomatik
  • Usługa Instantor
  • GroszConnect i KontoConnect

Te innowacyjne formy weryfikacji twojego konta są bezpieczne, ale musisz się jednak liczyć z tym, że pożyczkodawca będzie miał wgląd do historii twojego konta. W ten sposób zweryfikuje on, czy podane dane we wniosku są zgodne z prawdą.

Nie wszystkie banki decydują się na zezwolenie udostępnienia kont swoich klientów poprzez te usługi, więc sprawdź najpierw, czy dana technologia jest dla ciebie dostępna.