Pożyczki społecznościowe online

Pożyczki społecznościowe na Matchbanker! Znajdź ofertę dla siebie, szybko, całkowicie online, także bez bik i krd, nawet dla zadłużonych. Przeczytaj opinie i dowiedz się najważniejszych faktów o pożyczkach społecznościowych - inwestowanie dla firm i dla Ciebie. Matchbanker dostarczy CI niezbędnych informacji, zarówno jeśli jesteś pożyczkobiorcą, jak i pożyczkodawcą. Sprawdź teraz!

Czytaj więcej
maksymalnie
20 000 zł
maksymalnie
80 lat
3 000 - 60 000 zł kwota
24 - 60 miesiące Czas trwania
25 lat wiek
Dzisiaj 08:47 Czas wypłaty
Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 9.10.2019 r. (do dnia 14.02.2020 r. pod nazwą „Możesz Mądrzej”) i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 60 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,37%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 736,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 24 029,79 zł, oprocentowanie zmienne 8%, całkowity koszt kredytu 7 293,79 zł (w tym: prowizja 3 012,48 zł, odsetki 4 281,31 zł), 59 miesięcznych równych rat po 400,43 zł, ostatnia rata wyrównująca 404,42 zł. Kalkulacja na dzień 13.05.2020 r.
Grupa Oney Bank
200 - 10 000 zł kwota
1 - 30 dni Czas trwania
20 lat wiek
Dzisiaj 08:32 Czas wypłaty
Dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki: 2100 zł na 30 dni | opłata rejestracyjna 0,01 zł | RRSO 1411.03 % | oprocentowanie stałe: 10 % | całkowity koszt pożyczki: 525.10 zł | łącznie do spłaty w ciągu 30 dni 2625.10 zł | Maksymalne RRSO 1.9906641463447E+33% przy pożyczce na 1 dzień
100 - 500 zł kwota
7 - 30 dni Czas trwania
20 lat wiek
- Czas wypłaty
Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielonej przez instytucję pożyczkową, na rzecz której Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej pożyczki 500 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty): RRSO wynosi 0% (obliczone na dzień 28.04.2020); całkowita kwota pożyczki: 500 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 0%; całkowity koszt pożyczki: 0 zł, w tym: Prowizja 0 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 500 zł.
Pożyczka 0%
Wykaz 3 z 11 pożyczek

Pożyczki społecznościowe online

przez Michał
Pożyczki społecznościowe

Matchbanker to skandynawska firma, działająca na kilku europejskich rynkach, która oferuje innowacyjne rozwiązania w sektorze finansowym.

Serwis jest całkowicie darmowy dla klienta, a do tego aplikacje o pożyczki są łatwe i szybkie.

Na stronie zobaczysz listę ofert od różnych pożyczkodawców. W Matchbanker znajdziesz także pożyczki społecznościowe online.

 • W ich opisach zamieszczona jest czytelna lista kwot, czas kredytowania, przedział RRSO, szacowany czase wypłaty oraz przykład reprezentatywny pożyczk.
 • Pozwoli Ci to na szybkie i łatwe porównanie opcji przez internet.
 • Porównasz także pożyczki bez BIK i KRD.

Co więcej, każda pożyczka społecznościowa na liście w rozwinięciu posiada opis zalet i wad oraz wymagania wierzyciela.

Wszystko jest napisane w łatwym języku, abyś mógł dokładnie zrozumieć wszystkie informacje i był świadomy całkowitych kosztów.

Matchbanker współpracuje z zaufanymi pożyczkodawcami, którzy wymagają minimum formalności, a co za tym idzie – zwiększają komfort pożyczania.

Poza bankami internetowymi i firmami pożyczkowymi, Matchbanker współpracuje także z pośrednikami przez internet.

Oferują oni innowacyjne rozwiązanie i możliwość otrzymania pożyczki, anonimowo od osób prywatnych, nawet jeśli Twoja historia kredytowa nie jest idealna.

Poniżej przygotowałem dla Ciebie wszystko co musisz wiedzieć przed wzięciem pożyczki. Dowiesz się także więcej o określeniu pożyczki społecznościowe dla zadłużonych.

Pożyczka społecznościowa online – definicja

To rodzaj pożyczki, zwany także peer-to-peer bądź social lending, czasem również pożyczką prywatną, chociaż to ostatnie określenie jest najczęściej używane do pożyczania pieniędzy od rodziny czy przyjaciół.

Pożyczkę społecznościową możesz uzyskać od zupełnie obcych Ci osób poprzez pośredników (zazwyczaj internetowych), którzy sprawiają, że zostaje przy tym zachowana anonimowość obu stron.

Co więcej, dzięki korzystaniu ze stron pośredniczących, wedle polskiego prawa pożyczanie społecznościowe jest całkowicie legalne i bezpieczne. Co więcej inwestowanie w nie może być opłacalne.

W Polsce takie opcje przez internet pojawiły się w 2008 roku, a w czerwcu 2013 roku było 6 firm pośredniczących w pożyczaniu społecznościowym.

Możesz się też spotkać z definicją kredyty społecznościowe. Jest ona nieścisła, ponieważ kredyt można otrzymać od banku, a pożyczki przez internet. Jednak termin ten jest często używany potocznie i natkniesz się na niego nieraz online.

Przykładem pośrednika pożyczek społecznościowych jest Fellow Finance.

Ta strona jest przeznaczona nie tylko dla pożyczkobiorców, ale też dla osób prywatnych, które chcą powiększyć swoje oszczędności poprzez inwestowanie ich w szybki i łatwy sposób.

W Fellow Finance obowiązuje zasada – im bardziej wiarygodny jest pożyczkobiorca, tym lepsze oferty może uzyskać od inwestorów.

Zatem nawet jeśli Twoja historia kredytowa nie jest wzorowa, Twój wniosek nie zostanie odrzucony, ale dostaniesz nieco droższą ofertę.

Jest to pewien mechanizm zabezpieczający dla pożyczkodawcy, aby inwestowanie nie było tak ryzykowne. Nie musisz jednak w żaden sposób poręczać swojej pożyczki prywatnej.

Co więcej, w Fellow Finance finansowanie pożyczki zawsze przypada inwestorowi, który oferuje najtańsze warunki spłaty. Należy się jednak liczyć z prowizją dla firmy.

Mimo to pożyczka od ręki jest dostępna w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu możesz zyskać dodatkowe środki w ciągu jednej doby.

Jak zacząć inwestować w pożyczki społecznościowe?

Słyszałeś o inwestycji w pożyczki społecznościowe i sam jesteś zainteresowany możliwością otrzymania pasywnych dochodów? Nasz poradnik przedstawia krok po kroku jak zacząć przygodę z pożyczkami społecznościowymi.

 1. Określ ile chcesz zainwestować

  Mając przed sobą możliwość inwestycji, warto zastanowić się, jaką sumę możesz na nią przeznaczyć, aby nie narazić niepotrzebnie swojego budżetu domowego. W tym celu sprawdź miesięczne dochodu oraz wydatki.

 2. Znajdź bezpieczny portal

  W internecie znajdziesz wiele platform oferujących inwestycje w pożyczki społecznościowe. Przeczytaj opinie oraz recenzji, aby wybrać ten, który jest najbezpieczniejszy i przyniesie Ci najwięcej korzyści.

 3. Załóż profil

  Po przeczytaniu warunków działania portalu nadszedł czas na założenie profilu. Tutaj zaczyna się Twoja przygoda z inwestowaniem w pożyczki społecznościowe.

 4. Ustal warunki swojej pożyczki

  W celu utworzenia oferty pożyczki musisz ustalić jej warunki. Jak wysoka będzie pożyczka, na jak długi okres oraz jakie będzie jej oprocentowanie.

 5. Poczekaj na zainteresowanych

  Znalezienie osoby zainteresowanej może trochę potrwać. Jednak, gdy już trafi się pożyczkobiorca, Twoja inwestycja zacznie na siebie pracować. W dniu spłaty pożyczki otrzymasz z powrotem swoją sumę ,jak również naliczone od niej odsetki.

Częste pytania o pożyczki społecznościowe

Co to są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe to rodzaj zobowiązania finansowego, które możesz otrzymać od obcej osoby, najczęściej za pomocą portali internetowych, które działają jako pośrednicy między wierzycielami a pożyczkobiorcami. Czytaj więcej.

Jak działają pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe działają na bardzo prostych zasadach. Wystarczy znaleźć interesującą Cię ofertę online i wysłać wniosek o pożyczkę. Po weryfikacji Twoich danych pożyczkodawca zaakceptuje lub odrzuci Twój wniosek. Więcej informacji tutaj.

Jak oszczędzać pieniądze na spłatę pożyczki społecznościowej?

Aby oszczędzić pieniądze na spłatę pożyczki społecznościowej, warto przygotować budżet domowy, który pozwoli Ci na kontrolowanie wszystkich wydatków i pozbycie się lub ograniczenie zbędnych opłat. Pozwoli to na odłożenie pieniędzy na spłatę raty. Dowiedz się więcej o tym tutaj.

Jak inwestować w pożyczki społecznościowe?

Jeśli chcesz inwestować w pożyczki społecznościowe, najpierw znajdź bezpieczny i wiarygodny serwis online, który będzie działał jak pośrednik pomiędzy Tobą a pożyczkobiorcą. Załóż profil i wystaw propozycję pożyczki. Czytaj więcej.

Gdzie mogę pożyczyć pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe możesz otrzymać na portalach internetowych, które skupiają osoby prywatne, mające możliwość pożyczenia pieniędzy. Możesz także skorzystać z portali porównawczych, które przekierują Cię na odpowiednie strony. Opinie o firmach pożyczkowych.

Dlaczego warto wybrać Matchbanker, szukając pożyczki społecznościowej przez internet

Matchbanker to porównywarka finansowa, której zaufały tysiące klientów.

 • Nasza oferta zawiera przejrzyste prezentowanie pożyczek online.
 • Każda pożyczka społecznościowa jest opisana łatwym językiem, aby wszyscy mogli zrozumieć jej warunki.

Ideą przyświecającą Matchbanker jest utrzymywanie balansu pomiędzy wiedzą techniczną oraz finansową. Jako rezultat, jesteśmy w stanie zaprezentować dokładny opis oferty, a także zagwarantować bezpieczeństwo oraz szybki termin realizacji usługi.

Twoje zaufanie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, przez co nieustannie podnosimy kwalifikacje oraz rozwijamy naszą ofertę przez internet.

Na każdym kroku dajemy z siebie wszystko, aby zaspokoić potrzeby klientów i przedstawiać najbardziej aktualne pożyczki. Na naszej liście znajdziesz również pożyczki bez BIK i KRD online.

Stając na wysokości zadania, przyciągamy coraz większą liczbę klientów. Pozwoliło nam to na zaistnienie nie tylko na duńskiej, ale także międzynarodowej arenie.

Pożyczki społecznościowe opinie 

Jest wielu zwolenników pożyczek społecznościowych, którzy uważają, że jest to najlepszy sposób na chwilowy brak gotówki. Znajdą się również tacy, którzy twierdzą, że lepiej pożyczyć z banku.

Opinie są różne i pewnie zastanawiasz się, gdzie ich szukać?

Wszystko zależy od Twojej sytuacji finansowej. Jeśli widniejesz na listach dłużników, pożyczka bez BIK w firmach pożyczkowych będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Warto czytać fora internetowe, zajrzeć na strony z opiniami o firmach, jak również zachować kilka kroków bezpieczeństwa.

 1. Sprawdź czy firma udzielająca pożyczki ma bezpieczną stronę, która jest oznaczona ikoną kłódki obok adresu URL.
 2. Sprawdź ,czy firma nie znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych Krajowego Nadzoru Finansowego. Możesz ją znaleźć tutaj.
 3. Sprawdź wszystkie koszty związane z pożyczką społecznościową.
 4. Jeśli masz wątpliwości, dopytaj się o pożyczkodawcę o wszystkie opłaty związane z pożyczką.
Pożyczkodawca ma obowiązek rozwiania wszystkich Twoich wątpliwości. Jeśli unika odpowiedzi, zastanów się, czy powierzyć mu swoje zaufanie.

Jeśli zastosujesz te środki ostrożności, przeczytasz opinie i upewnisz się, że Twój budżet udźwignie rozwiązanie, takie pożyczki przez internet będą dobrym rozwiązaniem.

pożyczki pozabankowe
chwilówki

Pożyczki społecznościowe dla zadłużonych – gdzie znaleźć?

Niektórzy ludzie, bezmyślnie biorąc chwilówki, wpadają w spiralę zadłużenia. Jest to ryzykowna sytuacja, kiedy jedną pożyczką, spłaca się kolejną, ponieważ nie ma się środków na jej spłatę.

W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest zaciągnięcie pożyczki na raty, by spłacić małe zobowiązania. To zakończy Twoją spiralę zadłużenia i sprawi, że będziesz mógł spłacać jedną większą pożyczkę, ale w miesięcznych ratach, które udźwignie Twój budżet.

Nawet będąc w niekorzystnej sytuacji, dzięki takiej opcji masz szansę na otrzymanie zastrzyku gotówki. Dostaniesz wtedy po prostu droższą ofertę.

Pożyczki społecznościowe a inwestowanie

Fellow Finance oferuje także opcję inwestowania w pożyczki społecznościowe. To dobra okazja to spożytkowania swoich oszczędności, a zysk z inwestycji jest dużo większy niż na przykład z lokaty.

Pożyczka społecznościowa – obie strony kreują ostateczne warunki umowy. Jeśli historia kredytowa klienta jest negatywna, wniosek nie zostanie odrzucony, ale dostanie on nieco droższą ofertę.

Zalety Fellow Finance to:

 • Kwoty pożyczki społecznościowej od 1000 złotych do 12 000 złotych
 • Pieniądze na koncie do 24 godzin
 • Czas spłaty od 4 do 24 miesięcy
 • Pożyczka społecznościowa w Fellow Finance to możliwość skorzystania z usługi Kontomatik
 • Koszt przesunięcia terminu spłaty pożyczki o 14 dni to jedynie 2,5 złotych
 • Koszt zawieszenia spłaty kapitału na miesiąc, tak zwane odroczenie kosztuje jedynie 2,5 złotych

Wady:

 • Koszt opłaty wstępnej to od 170 do 850 zł
 • Fellow Finance nie oferuje darmowych pożyczek
 • Firma pobiera relatywnie wysokie opłaty.

Pożyczki społecznościowe bez BIK i KRD

Większość portali pośredniczących przy udzielaniu nie sprawdza baz dłużników czyli BIK i KRD. Dlatego nawet jeśli w przeszłości podwinęła Ci się noga i nie udało ci się spłacić długu na czas, nie oznacza to odmowy pożyczki.

Wielu z nich, tak jak Fellow Finance, nawet z wiedzą niewzorowej historii kredytowej, daje szansę pożyczenia pieniędzy.

Pożyczka społecznościowa

Jednak trzeba się wtedy liczyć z większymi odsetkami.

Pożyczka społecznościowa bez BIK i KRD to dobra alternatywa, ale zastanów się, czy to całkowite rozwiązanie problemu.

Mając negatywną historię w BIK i KRD, kolejne pożyczki to zazwyczaj chwilowe rozwiązanie problemu, a na długą metę mogą go nawet pogorszyć.

Aby wyjść z długu i wyczyścić swoją negatywną historię kredytową w BIK i KRD, musisz przede wszystkim zacząć mądrze zarządzać swoim budżetem. Niektóre firmy pożyczkowe oferują darmowe konsultacje finansowe dla stałych klientów. Sprawdź, czy Twój pożyczkodawca posiada taką opcję.

Pożyczki społecznościowe dla zadłużonych to dobra opcja, jeśli je dokładnie przeanalizujesz i zrobisz plan ich spłaty.

Pożyczki społecznościowe dla firm

Być może zastanawiasz się czy pożyczka społecznościowa to dobre rozwiązanie dla firm.

Jeśli masz firmę i szukasz sposobu na inwestowanie, pożyczki społecznościowe są dobrą alternatywą. Najważniejsze jest jednak znalezienie odpowiedniego pośrednika, który umożliwia rejestrację również dla inwestorów. Fellow Finance, który jest w ofercie Matchbanker ma taką opcję na swoim portalu.

Zarejestruj się i sprawdź, ile możesz zarobić pożyczając anonimowo online. Inwestowanie w pożyczki społecznościowe może okazać się świetnym źródłem zarobku, szczególnie korzystając z zaufanych serwisów.

pożyczki bez bik
pożyczka dla zadłużonych

Jakie są zalety pożyczania społecznościowego?

Zaletami jest przede wszystkim ich dostępność.

 • W większości przypadków takie pożyczania nie sprawdzane są bazy dłużników, często nie trzeba też dokumentować zatrudnienia czy kwoty dochodów.
 • Pożyczki społecznościowe bez bik i krd to dostępne opcje.

Kolejnym plusem jest możliwość negocjowania warunków pożyczki.

 • Końcowa kwota oprocentowania czy czas spłaty jest ustalany między dwiema stronami, zatem w największej mierze zależą one od Twoich umiejętności negocjacji.
 • Następną zaletą jest szybkość pożyczenia pieniędzy.
Pamiętaj, że dla pożyczkodawcy najważniejsza jest pewność, że spłacisz zobowiązanie.

Unikanie zbędnych formalności znacznie skraca czas oczekiwania na odpowiedź czy zatwierdzenie.

Jakie są więc wady takiego pożyczania?

 • Prowizja pośrednika – serwisy dobierające pożyczkodawców do pożyczkobiorców opierają swój model biznesowy na prowizji. Jest to zazwyczaj prowizja od osoby otrzymującej pożyczkę.
 • Bezpieczeństwo – ponieważ pożyczki udziela osoba prywatna, ryzyko oszustwa jest większe, jednak dzięki serwisom pośredniczącym, bezpieczeństwo jest nadal na wysokim poziomie.

Jednak jeśli chcesz się upewnić, że pożyczkodawca działa zgodnie z prawem, sprawdź koniecznie listę ostrzeżeń publicznych KNF, która jest dostępna darmowo w internecie.

Dla kogo najlepszym rozwiązaniem są pożyczki społecznościowe?

 1. Szybko potrzebują gotówki.
 2. Mają negatywną historię kredytową.
 3. Mają kilka zaciągniętych pożyczek i chcą je połączyć w jedną większą, aby lepiej kontrolować swój budżet.
 4. Nie chcą, aby ich bank macierzysty wiedział o zobowiązaniu, bo na przykład ubiegają się o kredyt hipoteczny.
 5. Mają oszczędności na lokacie i nie chcą ich pobierać, by nie stracić oprocentowania.

Pożyczki społecznościowe dla firm to także coraz bardziej popularna forma dla przedsiębiorców. Inwestowanie w nie to innowacyjna metoda na wykorzystanie oszczędności czy profitu firmy, którym szczególnie interesują się młode firmy.

Pożyczki społecznościowe muszą być udzielane wyłącznie za pośrednictwem: banków krajowych, oddziałów banków zagranicznych, oddziałów instytucji kredytowych czy pożyczkowych oraz przez spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Do prowadzenia tego typu działalności przez inne niż wymienione wyżej organizacje wymagana jest specjalna zgoda Komisji Nadzoru Finansowego.

Brak pozwolenia Komisji (KNF) jest wedle polskiego prawa przestępstwem i grozi karą grzywny, a nawet karą pozbawienia wolności.

Dlatego jeśli znajdziesz ogłoszenia na OLX czy innych portalach pożyczek społecznościowych udzielanych bezpośrednio od prywatnych inwestorów bez pośrednictwa, są one nielegalne.

Pożyczka społecznościowa – przykład

Całkowita kwota1500 zł
Czas trwania 30 dni
RRSO0 %
Opłaty0 zł
Całkowicie do spłaty 1500 zł

Podsumowanie o pożyczkach społecznościowych online:

 • Pożyczki społecznościowe przez internet czyli tzw. social lending albo peer-to-peer landing to pożyczanie pieniędzy od prywatnych inwestorów poprzez serwisy pośredniczące online.
 • Zalety pożyczek społecznościowych to ich dostępność, szybkość uzyskania, oraz dokumentowania zarobków czy zatrudnienia (w większości przypadków).
 • Pożyczki społecznościowe bez BIK i KRD to dodatkowa zaleta tej oferty.
 • Wady takiej pożyczki to prowizja pośrednika oraz zwiększone ryzyko oszustwa.
 • Aby upewnić się, czy portal pośredniczący nie ma problemów z prawem, należy sprawdzić listę ostrzeżeń publicznych KNF.
 • Inwestowanie w pożyczki społecznościowe to innowacyjny sposób na ulokowanie oszczędności i zdobycie dodatkowego dochodu.
 • Pożyczki społecznościowe opinie można uzyskać na forach, stronie internetowej pośrednika czy blogach finansowych. .
Znajdź swoją kolejną pożyczkę w Matchbanker

Pożyczka społecznościowa: 4.4/5 oparte na 43 ocen - Dodaj ocenę