Kredyt studencki

Kredyt studencki na Matchbanker! Najlepszy kredyt dla studenta dostępny online. Pożyczka studencka, która spełnia Twoje wymagania dostępna na naszej liście! Załatw pożyczki studenckie przez internet. Pożyczka dla studenta - wady i zalety każdej oferty. Ty też możesz mieć dobry start!

Czytaj więcej
Zaktualizowano 26 września, 2020
10 Znakomity
1539 wybrało tę pożyczkę na ostatnie 7 dni
kwota 3 000 - 60 000 zł
Czas trwania 24 - 60 miesiące
Czas wypłaty Poniedziałek 08:00
 • Proces 100% online bez dodatkowych dokumentów
 • Sam wybierasz kwotę i okres spłaty swojego kredytu
 • Pożyczaj online nawet w 30 minut
Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 9.10.2019 r. (do dnia 14.02.2020 r. pod nazwą „Możesz Mądrzej”) i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 60 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,37%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 736,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 24 029,79 zł, oprocentowanie zmienne 8%, całkowity koszt kredytu 7 293,79 zł (w tym: prowizja 3 012,48 zł, odsetki 4 281,31 zł), 59 miesięcznych równych rat po 400,43 zł, ostatnia rata wyrównująca 404,42 zł. Kalkulacja na dzień 13.05.2020 r.
9,8 Znakomity
919 wybrało tę pożyczkę na ostatnie 7 dni
kwota 200 - 15 000 zł
Czas trwania 1 - 30 dni
Czas wypłaty Poniedziałek 08:00
 • Pożyczkodawca współpracuje aż z 8 bankami, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania pożyczki tego samego dnia
 • Nie są wymagane zaświadczenia o zarobkach, poręczyciel czy zabezpieczenie pożyczki
 • Posiadanie aktywnych pożyczek w innych instytucjach nie stoi na przeszkodzie w otrzymaniu pożyczki w Mofibo (jeśli spłaca się te obecne terminowo)
Dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki: 2100 zł na 30 dni | opłata rejestracyjna 0,01 zł | RRSO 1411.03 % | oprocentowanie stałe: 10 % | całkowity koszt pożyczki: 525.10 zł | łącznie do spłaty w ciągu 30 dni 2625.10 zł | Maksymalne RRSO 1.9906641463447E+33% przy pożyczce na 1 dzień
9,4 Znakomity
828 wybrało tę pożyczkę na ostatnie 7 dni
kwota 200 - 7 000 zł
Czas trwania 10 - 30 dni
Czas wypłaty Dzisiaj 10:25
 • Nowość: Darmowa pożyczka RRSO 0% aż do 2000 zł
 • Możliwość przedłużenia terminu spłaty na ten sam okres, na który została wzięta pożyczka
 • Dodatkowe rabaty na następne pożyczki z tytułu programu lojalnościowego
Dla pierwszej pożyczki: całkowita kwota 1000zł na 30 dni| RRSO 0% | opłata rejestracyjna 0,01 zł | łącznie do zapłaty 1000,01zł | Maksymalne RRSO 472646.17% przy pożyczce na 10 dni
Wykaz 3 z 10 pożyczek
1910 recenzje

Kredyt studencki przez internet

przez Michał
Kredyt studencki

Większość młodych Polaków wybiera się na studia po szkole średniej, jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wyjazd z rodzinnego miasta, by uczyć się na wymarzonym kierunku.

A może interesujące Cię zajęcia są dostępne tylko na płatnej, prywatnej uczelni? Skąd wziąć pieniądzę na start, gdy już na początku trzeba opłacić studia, a praca dorywcza nie wystarcza na pierwsze raty?

Właśnie dlatego powstały kredyty studenckie oraz pożyczka dla studenta. Mają Ci pomóc przetrwać finansowo w czasie kilku lat nauki.

Z pomocą Machbanker moesz znajelźć najbardziej korzystną ofertą pożyczki dla studentów oraz poznasz najbardziej potrzebne informacje przed złożeniem wniosku.

Co zostanie omówione w dalszej części?

 1. pożyczka dla studentów
 2. kredyt studencki warunki
 3. kredyt studencki oprocentowanie
 4. kredyt na studia

Przedstawię Ci wady i zalety konkretnego zobowiązania, abyś był pewny czy kredyty dla studentów są opłacalne!

Jak otrzymać kredyt studencki?

Jesteś studentem i poszukujesz dodatkowych środków na cele edukacyjne lub opłaty kosztów życia? Wyjaśnimy Ci, w jaki sposób otrzymać kredyt studencki, który pomoże Ci w rozwoju osobistym.

 1. Poznaj warunki

  Musisz wiedzieć, że aby otrzymać kredyt studencki musisz uczęszczać do publicznej lub prywatnej uczelni, mieć mniej niż 25 lat, posiadać legitymację studencką, zaświadczenie o dochodach opiekunów, oraz poręczyciela.

 2. Przygotuj dokumenty

  Przygotuj dokument potwierdzający dochody Twoich prawnych opiekunów, legitymację lub list aplikacyjny na uczelnię, oraz dokument potwierdzający tożsamość Twojego poręczyciela.

 3. Wyślij wniosek

  Wniosek możesz wysłać przed rozpoczęciem studiów, jednak musisz potwierdzić, że zostałeś przyjęty na daną uczelnię. Może za to posłużyć list potwierdzający od uczelni, który później będzie musiał być zastąpiony legitymacją studencką. Dzięki wczesnej aplikacji możesz otrzymać pieniądze już za pierwszy miesiąc w semestrze.

 4. Poczekaj na wypłatę transzy

  Kredyt studencki jest wypłacany w miesięcznych transzach, które są podzielone na cały rok akademicki. W ten sposób przez 10 miesięcy możesz otrzymać od 400 do 1000zł.

 5. Wydaj pieniądze rozsądnie

  Zaplanuj dokładnie, na co przeznaczyć pieniądze. Ustal priorytety i unikaj zbędnego wydawania pieniędzy na każdą zachciankę.

 6. Spłata kredytu

  Po dwóch latach od ukończenia studiów zostaniesz upomniany o uregulowaniu swojego długu. Tak długi okres daje Ci możliwość na znalezienie pracy oraz uzbieranie środków potrzebnych do spłaty zadłużenia.

Kredyt studencki – często zadawane pytania

Co to jest kredyt studencki?

Kredyt studencki to produkt finansowy regulowany przez akty prawne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Trzeba spełniać ścisłe wymagania, aby otrzymać tego rodzaju kredyt preferencyjny. Przeczytaj więcej tutaj.

Ile wynosi kredyt studencki?

Kredyt studencki może wynosić od 4000 do 10000zł w ciągu roku. Wszystko zależy od Twojej sytuacji. Tradycyjny kredyt studencki, niepomniejszony ani niepowiększony, wynosi 6000zł.

Kto może ubiegać się o kredyt studencki?

O kredyt studencki mogą się ubiegać osoby studiujące na uczelniach publicznych oraz prywatnych i mające nie więcej niż 25 lat. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Kiedy składać wniosek o kredyt studencki?

Wniosek o kredyt studencki najlepiej złożyć po otrzymaniu swojej legitymacji studenckiej, jako że bank wymaga dokumentu potwierdzającego uczęszczanie na uczelnię. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, naciśnij tutaj.

Jak mogę wykorzystać kredyt studencki?

Kredyt studencki możesz wykorzystać na dowolny cel. Głównie ma on pomóc osobie uczącej się w opłaceniu kosztów edukacji, kursów lub życiowych wydatków. Więcej informacji tutaj.

Kiedy spłaca się kredyt studencki?

Kredyt studencki zaczynasz spłacać dopiero po dwóch latach po ukończeniu swojej edukacji. Daje Ci to czas na znalezienie pracy i zebranie środków potrzebnych do spłaty kredytu. Dowiedz się więcej o tym tutaj.

Kiedy wypłacany jest kredyt studencki?

Kredyt studencki jest wypłacany co miesiąc w tak zwanych transzach. Oznacza to, że posiadając kredyt w wysokości 6000zł, każdego miesiąca w okresie studiów, nie licząc wakacji, otrzymasz 600zł. Opinie o firmach pożyczkowych.

Pożyczka studencka a kredyt dla studenta

Na początku wyjaśnię Ci, na czym polega różnica między tymi dwoma terminami, ponieważ oba są używane na co dzień, ale bardzo często są one mylone. 

Kredyt jest objęty prawem bankowym, co oznacza, że tylko i wyłącznie instytucje bankowe mogę przyznawać kredyty studenckie.

Zdolność kredytowa jest niezbędna, by wniosek o kredyt studencki w banku został zaakceptowany. Jeżeli miałeś wcześniej problemy finansowe lub zostałeś zarejestrowany w bazie dłużników lepiej spróbować w firmach pożyczkowych.

Jednak kredyt studencki ma o wiele więcej wymagań, które opisuje później.

Pożyczka studencka a kredyt dla studenta

Pożyczki dla studentów mogą być udzielane przez organizacje pozabankowe takie jak parabanki. Jest to możliwe, ponieważ podlegają one prawu cywilnemu.

Pożyczka studencka w firmach pożyczkowych ma mniejsze wymagania i jest większa szansa, że Twój wniosek zostanie zaakceptowany.

Przykład

Pożyczki3000 zł
Czas trwania 30 dni
Oprocentowanie0%
Całkowity koszt0 zł
Łącznie do spłaty3000 zł

Dlaczego możesz nam zaufać wybierając kredyt na studia?

Matchbanker to profesjonalna porównywarka różnego rodzaju pożyczek pozabankowych (takich jak chwilówki, czy pożyczki bez baz), która działa na arenie międzynarodowej. Jesteśmy liderem na rynku skandynawskim i nadal prężnie rozwijamy nasz produkt w innych krajach europejskich.

Dzięki nam tysiące młodych osób były w stanie znaleźć najlepszy kredyt studencki, by rozpocząć swoją wymarzoną ścieżkę edukacji.

Nasi specjaliści na bieżąco sprawdzają wszystkie dostępne oferty na polskim rynku, by nasi klienci mieli szanse znaleźć kredyt dla studenta, który będzie spełniał wszystkie ich wymagania.

Co więcej, Matchbanker informuje i uświadamia jak działa finansowy świat w bardzo łatwy sposób. Młode osoby ubiegajce się o pożyczki dla studentów dowiedzą się wszystkiego na ich temat i poznają warunki, aby wniosek został zaakceptowany.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i być świadomym w sprawach finansowych!

pożyczki online
kredyt gotówkowy

Kredyt studencki i pożyczka studencka – warunki

Tak ja wspomniałem wcześniej, kredyt studencki możesz zaciągnąć tylko w tradycyjnym banku, gdzie wymagania mogą być dość wysokie.

Kredyt studencki jest kredytem preferencyjnym, co oznacza, że jest regulowany przez akty prawne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a jego podstawą jest Ustawa z dnia 17 lipca 1998 r. o pożyczkach i kredytach studenckich oraz wszystkie jej dalsze zmiany.

Możesz przeczytać więcej o Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 września 2017 r. tutaj.

W takie sytuacji, warunki przyznania kredytu studenckiego są konkretnie określone.

 1. Musisz być studentem uczelni publicznej lub prywatnej – niezależnie czy uczysz się dziennie, wieczorowo czy zaocznie
 2. Masz nie więcej niż 25 lat
 3. Dochód na osobę w rodzinie nie przekracza ustalonej kwoty – w roku akademickim 2018/2019 było to 2500zł netto
 4. Zaświadzczenie o dochodach opiekunów prawnych studenta
 5. Dokument potwierdzający,że jesteś studentem danej uczelni – legitymacja lub aplikacja rekrutacyjna (później również musi być potwierdzona ważną legitymacją)
 6. Musisz mieć poręczyciela lub poręczycieli kredytu – osoba, lub osoby z rodziny, muszą być wskazane, aby w razie konieczności zobowiązanie studenta zostało spłacone

Pożyczka dla studenta nie jest tak wymagająca.

Wystarczy posiadać płynność finansową, dowód osobisty, konto bankowe i zdolność kredytową. Chociaż są instytucje, które nie weryfikują klientów pod względem rejestru w bazie dłużników.

Jak działa kredyt na studia?

Kredyt studencki jest wypłacany w miesięcznych transzach, które wynoszą mniej więcej 600zł. W ten sposób w ciągu całego roku studiów otrzymasz 6000zł. Można się ubiegać o ratę podwyższoną (800-1000zł) lub pomniejszoną (400zł).

Jego spłata rozpoczyna się dopiero 2 lata po ukończeniu szkoły. Inaczej wygląda sytuacja, gdy zdecydujesz się rzucić studia. Wtedy jego spłata rozpoczyna się od następnego miesiąca po otrzymaniu przez bank informacji o przerwaniu nauki.

Legitymacja studencka potwierdza, że jesteś osobą uczącą się w szkole wyższej, dlatego jej posiadanie jest bardzo ważne. Upewnij się, że Twoja legitymacja jest ważna!

Aby kredyt studencki został wypłacony, musisz przedstawić ważną legitymację bankowi w określonym terminie. Inaczej miesięczny transz nie zostanie Ci wypłacony.

Zdane egzaminy również są ważne!

Jeśli nie zdasz semestru kredyt może być wstrzymany i wypłacony w następnym miesiący po ukazaniu ważnych dokumentów.

Możesz się również ubiegać o umorzenie kredytu jeśli zaliczasz się do 5% najlepszych uczniów na uniwersytecie. Oczywiście, musi do być potwierdzone przez uczelnie.

Kredyt na studia jest przyznawany na okres nauki nie dłuższy niż 6 lat.

Na czym polegają pożyczki dla studentów?

Pożyczka dla studentów jest dostępna w instytucjach pozabankowych i firmach pożyczkowych, które są objęte Prawem Kodeksu Cywilnego.

Pożyczka studencka jest wypłacana jednorazowo, nie jak kredyt studencki. Jej spłata jest miesięczna, a wysokość raty zależna od oprocetowania oferowanego przez wierzyciela.

Pożyczkodawca może naliczać dodatkowe opłaty i prowizje. Przeczytaj uważnie warunki umowy zanim ją podpiszesz!

Na Matchbanker przygotowaliśmy listę z najlepszymi pożyczkami dla studentów, aby ułatwić Ci znalezienie najbardziej odpowiedniej oferty.

Sprawdź również pożyczkę od 18 lat i pożyczkę na dowód.

chwilówki online nowe
pożyczki społecznościowe

Kredyt studencki oprocentowanie

Kredyt dla studenta ma o wiele niższe oprocentowanie niż kredyty koncumpcyjne dostępnę w bankach. Na chwilę obecną wynosi połowę stopy redyskonta weksli, czyli 0,785.

Jest to bardzo korzystna oferta!

Co więcej, nie musisz płacić odsetek w czasie nauki oraz podczas 2 lat po jej zakończeniu student nie musi spłacać odsetek. Pokrywa je pokrywa BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego) ze środków Funduszu Pożyczek i Kredytów Studenckich.

Takie dogodności mają jednak osoby, które kredyt studencki dostaną z tradycyjnego banku. W firmach pożyczkowych jest to niemożliwe.

Kredyty studenckie – wady i zalety

Przedstawię Ci aspekty za i przeciw pożyczek dla studentów w firmach pożyczkowych.

Podsumowanie o kredycie studenckim

Znajdź swoją kolejną pożyczkę w Matchbanker

Kredyt studencki: 4.7/5 oparte na 54 ocen - Dodaj ocenę