Pożyczka od ręki

Pożyczka od ręki online w Matchbanker! Darmowa lista szybkich pożyczek przez internet! Sprawdź najbardziej korzystne oferty, bez zaświadczeń, niezobowiązująco. Wszystkie potrzebne informacje do otrzymania pożyczki na dowód online przez Matchbanker - jasno opisane zalety i wady! Gotówka od ręki dla Ciebie, całkowicie online.

Czytaj więcej
Zaktualizowano 26 września, 2020
10 Znakomity
1539 wybrało tę pożyczkę na ostatnie 7 dni
kwota 3 000 - 60 000 zł
Czas trwania 24 - 60 miesiące
Czas wypłaty Poniedziałek 08:00
 • Proces 100% online bez dodatkowych dokumentów
 • Sam wybierasz kwotę i okres spłaty swojego kredytu
 • Pożyczaj online nawet w 30 minut
Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 9.10.2019 r. (do dnia 14.02.2020 r. pod nazwą „Możesz Mądrzej”) i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 60 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,37%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 736,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 24 029,79 zł, oprocentowanie zmienne 8%, całkowity koszt kredytu 7 293,79 zł (w tym: prowizja 3 012,48 zł, odsetki 4 281,31 zł), 59 miesięcznych równych rat po 400,43 zł, ostatnia rata wyrównująca 404,42 zł. Kalkulacja na dzień 13.05.2020 r.
9,8 Znakomity
919 wybrało tę pożyczkę na ostatnie 7 dni
kwota 200 - 15 000 zł
Czas trwania 1 - 30 dni
Czas wypłaty Poniedziałek 08:00
 • Pożyczkodawca współpracuje aż z 8 bankami, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania pożyczki tego samego dnia
 • Nie są wymagane zaświadczenia o zarobkach, poręczyciel czy zabezpieczenie pożyczki
 • Posiadanie aktywnych pożyczek w innych instytucjach nie stoi na przeszkodzie w otrzymaniu pożyczki w Mofibo (jeśli spłaca się te obecne terminowo)
Dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki: 2100 zł na 30 dni | opłata rejestracyjna 0,01 zł | RRSO 1411.03 % | oprocentowanie stałe: 10 % | całkowity koszt pożyczki: 525.10 zł | łącznie do spłaty w ciągu 30 dni 2625.10 zł | Maksymalne RRSO 1.9906641463447E+33% przy pożyczce na 1 dzień
9,4 Znakomity
828 wybrało tę pożyczkę na ostatnie 7 dni
kwota 200 - 7 000 zł
Czas trwania 10 - 30 dni
Czas wypłaty Dzisiaj 15:06
 • Nowość: Darmowa pożyczka RRSO 0% aż do 2000 zł
 • Możliwość przedłużenia terminu spłaty na ten sam okres, na który została wzięta pożyczka
 • Dodatkowe rabaty na następne pożyczki z tytułu programu lojalnościowego
Dla pierwszej pożyczki: całkowita kwota 1000zł na 30 dni| RRSO 0% | opłata rejestracyjna 0,01 zł | łącznie do zapłaty 1000,01zł | Maksymalne RRSO 472646.17% przy pożyczce na 10 dni
Wykaz 3 z 10 pożyczek
1910 recenzje

Pożyczka od ręki online - szybko, całkowicie przez internet!

przez Michał
Pożyczka od ręki

Pożyczka od ręki to świetna alternatywa dla tych, którzy potrzebują szybkiej gotówki.

Na naszym portalu porównasz różne rodzaje pożyczek przez internet i wybrać tę, która pasuje najbardziej do Twojej sytuacji.

Matchbanker to ranking i porównywarka. Dlatego też nie zaciągasz pożyczki bezpośrednio w Matchbanker.

Klikając „Pożycz teraz„, będziesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy. W taki właśnie sposób pożyczka może znaleźć się na Twoim koncie.

Dlatego też, pozytywne rozpatrzenie Twojej aplikacji o pożyczkę od ręki na dowód nie jest zależne od Matchbanker, lecz od firmy, do której składasz aplikację.

Następnie zostaniesz przekierowany na stronę wybranej firmy pożyczkowej, aby dokończyć proces aplikacji.

Pożyczka od ręki online – jak zwiększyć szansę otrzymania?

Pamiętaj, że nie jesteś rejestrowany do żadnych baz, jeśli składasz wniosek o szybkie pożyczki, dopóki nie podpisałeś umowy.

Dlatego możesz dobrowolnie szukać i składać aplikacje o gotówkę od ręki, dzięki temu zwiększasz swoje szanse na znalezienie pożyczki, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Mnożysz także prawdopodobieństwo, że zostanie Ci ona udzielona. Zwłaszcza, jeśli jest to pożyczka pozabankowa.

Nie musisz odpowiadać na te oferty, które Cię nie interesują.

Wiarygodność klienta nie spadnie przez wysyłanie wniosków do kilku firm pożyczkowych naraz.

Nie obawiaj się aplikować o pożyczkę u różnych pożyczkodawców! To właśnie zwiększa Twoje szanse na jej uzyskanie! Co więcej, sprawdzając ranking Matchbanker, jesteś w stanie znaleźć pożyczkę, która spełni Twoje wymagania.

Dlaczego warto nam zaufać szukając pożyczki od ręki?

Celem naszego portalu jest przedstawienie zestawienia firm pożyczkowych w czytelny sposób. Porównywarka jest zupełnie darmowa.

Pewnie zastanawiasz się, jak to możliwe. Dam Ci prostą odpowiedź.

Nasz model biznesowy polega na prowizji od naszych partnerów, czyli wierzycieli. Dlatego właśnie możemy Ci zaoferować serwis najwyższej jakości zupełnie za darmo!

Najważniejsze dla nas jest Twoje zaufanie i satysfakcja z serwisu. Dlatego też nieustannie rozwijamy i aktualizujemy naszą ofertę, aby najlepsza pożyczka wylądowała na Twoim koncie.

Kadra Matchbanker to wyselekcjonowani profesjonaliści, którzy wykorzystują swoje umiejętności i doświadczenie, aby aplikacja pożyczki od ręki była łatwa i szybka.

Potwierdza to wysoka liczba zadowolonych klientów, nie tylko w Polsce, ale także na innych europejskich rynkach. Matchbanker działa aż w 9 krajach!

Z naszą pomocą znajdziesz tanie pożyczki, które nie wymagają dużej ilości formalności. Posiadamy oferty pozwalające na zobowiązania bez baz i dokumentów potwierdzających zatrudnienie.

Jak zaufać firmie pożyczkowej?

Potrzebny czas: 15 min..

Każdy z nas może mieć problemy finansowe, czasami trudno je przewidzieć. Są sytuacje, kiedy gotówki potrzebujesz już teraz i jedynym rozwiązaniem są pożyczki online, dzięki nam dowiesz się, w jaki sposób zaufać firmom pożyczkowym i jak bezpiecznie pożyczać pieniądze.

 1. Znajdź bezpieczne źródło informacji

  Najlepiej skorzystać ze stron porównawczych, takich jak Matchbanker, które współpracują już z firmami pożyczkowymi. Dają one gwarancję wiarygodnych informacji o pożyczkodawcach oraz ich ofertach.

 2. Lista Komisji Nadzoru Finansowego

  Wszystkie instytucje pożyczkowe muszą być zarejestrowane na liście KNF. Możesz ją bezpłatnie sprawdzić na ich stronie internetowej. W ten sposób będziesz pewien, że dany pożyczkodawca jest wiarygodny i możesz mu zaufać w kwestii swoich danych osobowych.

 3. Dokładnie czytaj dokumenty

  100% pewność co do firmy pożyczkowej będziesz miał po dokładnym przeczytaniu warunków umowy. Jeśli nie ma w niej żadnych ukrytych kosztów i pozostałe obiecane przez pożyczkodawcę warunki zostaną spełnione, możesz śmiało zastanawiać się nad skorzystaniem z ich oferty.

 4. Przeczytaj opinie

  Dodatkowo możesz poszukać recenzji danych wierzycieli w internecie. Wiele serwisów porównawczych bierze pod lupę każdą firmę pożyczkową, z którą współpracują, co daje Ci możliwość wyłapania wszystkich zalet i wad. Co więcej, możesz znaleźć opinie aktualnych lub byłych użytkowników danych instytucji.

Często zadawane pytania na temat pożyczka od ręki

Co to jest pożyczka od ręki?

Pożyczka od ręki to potoczna nazwa chwilówki, która wywodzi się od szybkiej możliwości otrzymania pieniędzy na koncie, bez żadnych zbędnych formalności. Czytaj więcej.

Gdzie dostanę pożyczkę od ręki?

Pożyczkę od ręki otrzymasz w firmach pożyczkowych oraz innych instytucjach pozabankowych. Nie wymagają one tak rzetelnej weryfikacji klientów, jak tradycyjne banki, oraz sterty formalności do wypełnienia. Dlatego proces przelania pieniędzy jest o wiele szybszy. Więcej informacji tutaj.

Która pożyczka od ręki jest najlepsza?

Najlepsza pożyczka od ręki to taka, która spełnia wszystkie Twoje wymagania i pasuje do Twojej sytuacji finansowej. Możesz wyszukać odpowiadającą Ci ofertę za pomocą filtrów dostępnych na stronie Matchbanker. Opinie o firmach pożyczkowych.

Pożyczka od ręki na dowód – co musisz wiedzieć przed aplikacją?

Kiedy weźmiesz pożyczkę od ręki na dowód, zazwyczaj będzie ona powiązana z odsetkami i dodatkowymi opłatami (np.prowizją) w okresie jej spłaty.

Sprawdź również czy musisz przedstawić zabezpieczenia, aby otrzymać gotówkę od ręki, a jeśli tak, to jaka jest ich wysokość.

Śmiało zadawaj pytania w związku z tym, która oferta na dowód Cię interesuje. Nie ulegaj presji czasu i przeczytaj dokładnie umowę, a szczególnie informacje napisane „małym druczkiem”.

Dużym plusem pożyczki online jest wystarczalność danych osobowych do złożenia wniosku. Często nie musisz podawać żadnych dodatkowych dokumentów. Oczywiście numer telefonu oraz konta bankowego są niezbędne.

Nie poddawaj się presji, decyzje o podpisaniu umowy podejmujesz dobrowolnie, więc zastanów się dokładnie, czy pożyczka jest Ci na pewno potrzebna.

Poradź się specjalisty, jeśli czujesz taką potrzebę. Gotówka przez internet to łatwa i szybka formalność, aczkolwiek niekoniecznie dobra dla Ciebie na długą metę. Zastanów się, czy jest to Twoja realna potrzeba.

Bądź też czujny.

Jeśli firma, od której bierzesz pożyczkę od ręki odmawia lub nie potrafi odpowiadać na Twoje pytania i wyjaśnić Ci usług, które oferuje, zastanów się czy chcesz powierzyć jej swoje zaufanie i pieniądze.

Jeśli chcesz się upewnić czy instytucja, od której chcesz wziąć pożyczkę jest wiarygodna i nie ma kłopotów z prawem, sprawdź ją bezpłatnie w Komisji Nadzoru Finansowego.

Weź pożyczkę tylko od instytucji pozabankowej, która udziela Ci odpowiedzi. Właśnie takie znajdziesz na Matchbanker. W trosce o Twoje bezpieczeństwo weryfikujemy wiarygodność w firmach przed dodaniem ich na listę.

Zgodnie z prawem możesz zrezygnować z pożyczki do 14 dni od daty podpisania umowy. Przeczytaj więcej na stronie kampanii Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz.

Podpisałem umowę, kiedy pieniądze będą na moim koncie?

Wiedz, że taka pożyczka nie oznacza, że dostaniesz gotówkę rzeczywiście do ręki. Proces przebiega całkowicie online, więc oznacza to tyle, co szybko na Twoim koncie.

Jeszcze niedawno pożyczkodawca bądź kurier przychodził do domu, aby klient mógł potwierdzić swoją tożsamość, jednak teraz technologia sprawia, że dane weryfikowane są przez internet. 

Zatem u niektórych pożyczkodawców pieniądze będziesz miał na swoim koncie nawet w ciągu 15 minut od zatwierdzenia wniosku, a u innych może to potrwać od 1 do 3 dni.

Można więc powiedzieć, że dostaniesz pieniądzę prawie natychmiast!

Pożyczka od ręki przez internet w Matchbanker – rodzaje

 1. Chwilówka – krótkoterminowe pożyczki gotówkowe przeznaczone na dowolny cel i udzielane przez firmy pozabankowe. 
 2. Pożyczka na raty – pożyczki gotówkowe przeznaczone na dowolny cel, stopniowo spłacane w elastycznych ratach.
 3. Kredyt gotówkowy – pożyczka pieniężna lub gotówkowa udzielana indywidualnym klientom przez banki i SKOKi, a także instytucje pozabankowe.
 4. Pożyczka bez BIK i KRD – pożyczkodawca nie sprawdza Cię w rejestrze długów.
 5. Pożyczka prywatna – zobowiązanie zazwyczaj udzielane od osoby prywatnej. 
 6. Pożyczki dla bezrobotnych – nie potrzebujesz umowy o pracę, aby Twój wniosek został zaakceptowany.

Jeśli masz pytania dotyczące konkretnej pożyczki z listy, kontakt znajdziesz na portalu wierzyciela. Matchabnker jest porównywarką ofert, co oznacza, że nie udzielamy odpowiedzi na temat danego zobowiązania.

kredyt bez zaświadczeń
chwilówki na raty

Pożyczka na alimenty od ręki oraz pożyczka bez zaświadczeń

Pożyczka bez zaświadczeń to szybka pożyczka od ręki, najczęściej krótkoterminowa. Aby ją dostać nie trzeba dokumentować zarobków ani dochodu.

Pożyczka na alimenty to wtedy możliwa opcja. W rubryce dochodu wpisujesz wtedy kwotę alimentów.

Pamiętaj, że dochód to nie tylko Twoje zarobki, ale także alimenty, zasiłki, zwrot z inwestycji itd.

Jest to oferta nie wymagająca dokumentowania, znajdź po prostu propozycje szybkich pożyczek i wybierz najlepszą dla siebie.

Jeśli alimenty i inny dochód wystarczy na spłatę pożyczki, możesz spokojnie aplikować o najkorzystniejszą ofertę dla siebie.

W instytucjach pozabankowych nie musisz określać celu, na który zaciągasz pożyczkę.

Znajdź najlepszą pożyczkę od ręki przez internet

Poszukujesz najlepszej szybkiej pożyczki na polskim rynku? Z przyjemnością Ci w tym pomogę!

Ze względu na rosnącą konkurencję na rynku pożyczek online oraz pojawiające się nowe usługi, analiza i wybór najlepszej oferty mogą być trudne i czasochłonne. 

Na Matchbanker wszystkie oferty opisałem prostym językiem, abyś szybko zrozumiał warunki i koszty poszczególnych propozycji. 

Ranking pozwoli Ci znaleźć ofertę z jasno przedstawionymi wadami i zaletami. W ten sposób łatwo zdecydujesz, która pożyczka psełnia Twoje wymagania. 

Przeglądając oferty pożyczek, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na RRSO, jest to roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Dzięki niej łatwo porównasz pożyczki od ręki i znajdziesz najbardziej korzystną dla siebie. 

Bardzo ważne, abyś pamiętał, że RRSO oznacza roczne rzeczywiste oprocentowanie. W przypadku chwilówek na okres kilku do kilkudziesięciu dniu ten procent będzie bardzo wysoki. Nie oznacza to jednak, że będziesz musiał oddać kolosalne sumy za pożyczenie pieniędzy. 

RRSO chwilówek jest pomnożone przez 12 miesięcy, dlatego jego procent staje się tak duży. Dlatego porównuj RRSO pożyczek z takim samym okresem kredytowania. 

Warto wiedzieć, że darmowa pożyczka jest wtedy, kiedy jej rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 0% – RRSO 0%.

Wielu parabanków oferuje ciekawe udogodnienia dla swoich klientów:

Darmowa pożyczka

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na krótki czas, istnieje możliwość, aby pożyczyć je zupełnie za darmo z RRSO 0% – bez oprocentowania, prowizji i innych kosztów.

Darmowa pożyczka od ręki jest za darmo na określony czas w umowie. Jeśli więc nie spłacisz zobowiązania w danym okresie, nałożone zostaną na Ciebie opłaty.

Elastyczność

Niektórzy pożyczkodawcy dają Ci wolną rękę w wyborze kwoty, którą chcesz spłacać miesięcznie za Twoją pożyczkę.

”Wakacje kredytowe”

W niektórych przypadkach, możesz dostać tak zwany “odpoczynek” od spłaty pożyczki czy kredytu i darmowo zawiesić spłatę na określony czas. 

To dobra opcja, jeśli chwilowo masz kłopoty finansowe. Jednak zawsze zastanów się czy chcesz skorzystać z takiej oferty, ponieważ wydłuży ona okres spłaty.

Polecane pożyczki od ręki – gotówka nawet tego samego dnia!

Tani kredyt

Firma oferująca chwilówki do 5000 zł na 30 dni. Do 3100 zł jest dostępne za darmo na miesiąc, RRSO 0%. 

Pożyczki prywatne to dobre rozwiązanie, szczególnie kiedy nie jesteś w stanie bądź nie chcesz ubiegać się o pożyczkę w banku lub u innych pożyczkodawców. 

Legalnym sposobem szukania takiej pożyczki jest skorzystanie z pośredników. Jednym z najbardziej zaufanych jest nordycka firma Fellow Finance, sprawdź poniżej. 

Fellow Finance

Fellow finance to ciekawa propozycja pożyczek społecznościowych. Polegają one na zawieraniu transakcji między osobami fizycznymi. Fellow Finance jest serwisem pośredniczącym w tym procesie, abyś miał gwarancję bezpieczeństwa i 100% anonimowości. 

Serwis sam dopasowuje pożyczkobiorców do inwestorów, więc zakres możliwości jest szeroki.

Nawet jeśli Twoja zdolność kredytowa nie jest najlepsza, nie musisz się martwić, że Twój wniosek zostanie odrzucony, dostaniesz po prostu propozycję niższej kwoty pożyczki od ręki lub pożyczki z większą prowizją. 

W Fellow Finance pożyczysz od 1000 zł do 12 000 zł na okres od 4 do 24 miesięcy. 

Musisz być pomiędzy 20 a 75 rokiem życia. Jedną z zalet tej firmy jest wysoka granica wieku w porównaniu do konkurencji. 

Dodatkowo, Fellow Finance oferuje korzystne warunki na przesunięcie terminu raty, co kosztuje jedynie 2,5 zł na okres 14 dni. Tyle samo kosztuje również zawieszenie spłaty kapitału na miesiąc. 

Czy chwilówka od ręki przez sms jest możliwa?

Chwilówka może być zaciągnięta w bardzo krótkim czasie przez aplikacje online, jednak istnieją również oferty, które pozwalają Ci wysłać wniosek przez wiadomość sms.

Problemem może być fakt, że tego rodzaju aplikacja jest dostępna tylko dla stałych klientów, którzy przeszli już etap weryfikacji. Wierzyciel musi być pewny komu pożycza pieniądze, właśnie dlatego potrzebują dowodu potwierdzającego tożsamość.

Natomiast jeśli przeszedłeś proces weryfikacji i Twoje dane są już zarejestrowane w bazie pożyczkodawcy, możesz śmiało skorzystać z opcji wysłania wniosku przez smsa. 

Pomyśl dwa razy, zanim złożysz wniosek o szybką pożyczkę od ręki 

Pożyczka od ręki to poważne zobowiązanie i jak już wspomniałem wcześniej, powinno się rozważyć kilka rzeczy przed złożeniem wniosku. 

Chciałbym pomóc Ci się z nimi zaznajomić. Przede wszystkim zadaj sobie te dwa pytania

Jeśli masz wątpliwości, jak wygląda Twój budżet, przedstawię Ci 3 kroki, dzięki którym będziesz miał lepsze rozeznanie w swoich finansach. 

3 kroki do przygotowania Twojego budżetu:

Sporządź swój miesięczny budżet z tymi trzema prostymi krokami, dzięki czemu przejmiesz kontrolę nad swoimi wydatkami i nie dasz się zaskoczyć. Wtedy dowiesz się też, czy pożyczka od ręki to dobre rozwiązanie 

 1. Krok 1: Zsumuj swoje wszystkie przychody
  Zgromadź wszystkie swoje przychody, również dodatki pieniężne na dziecko, zwroty z inwestycji, stypendium itd. – zsumuj je.
 2. Krok 2: Zsumuj wszystkie swoje wydatki
  Spisz wszystkie swoje wydatki stałe, które ponosisz co miesiąc takie jak: czynsz i opłaty mieszkaniowe, jedzenie, transport (paliwo, bilety), ubezpieczenia oraz wydatki jednorazowe, na przykład przegląd samochodu czy wyprawka dla dziecka. Dodaj do siebie wszystkie wydatki, a otrzymasz kwotę całościową.
 3. Krok 3: Odejmij sumę wydatków od sumy przychodów
  Następnie od sumy przychodów odejmij sumę wszystkich stałych i jednorazowych wydatków, a pozostanie Ci saldo finalne.

Voilá!

Dobrze znać swoje saldo finalne. Wtedy łatwo ustalisz, czy pożyczka jest możliwa już teraz czy jednak musisz poczekać do momentu, gdy nie będziesz miał dodatkowych wydatków w następnych miesiącach.

Jeśli zobowiązanie nie obciąża Twojego salda finalnego, spokojnie przejdź do wyboru pożyczki z listy, która jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb. 

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, ważne jest, abyś był świadomy tego, jaki jest całkowity koszt pożyczki. Pamiętaj, aby się o to dopytać.

Pożyczkodawca powinien Ci przedstawić całkowitą kwotę do oddania łącznie z odsetkami i wszystkimi dodatkowymi opłatami i prowizjami. 

Możesz zobaczyć całkowity koszt pożyczki od ręki online sprawdzając rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO), która jest wyrażona jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Jeśli pożyczasz 10 000 zł z okresem spłaty 1 roku i RRSO 10%, cena pożyczki wyniesie 1000 zł. Jeśli pożyczasz 10 000 zł z tym samym RRSO, ale z krótszym okresem spłaty, to miesięczne koszty będą mniejsze, ponieważ koszty zmniejszają się razem z oddanymi środkami. 

Czas spłaty pożyczki oraz ilość rat również znacząco wpływa na jej całkowity koszt. Jeśli pożyczasz na dłuższy okres, dłużej będą naliczane odsetki od pożyczki. 

Moja rada: w Internecie znajdziesz wiele przydatnych blogów o finansach, oszczędzaniu i inwestowaniu. Znajdź swój ulubiony i bądź świadomym konsumentem. Sprawdź plebiscyt blogów Matchbanker.

Pamiętaj!

Nasz ranking zawiera najlepsze oferty dostępne na polskim rynku, dlatego nie samodzielnie musisz marnować czasu na ich wyszukiwanie.
pożyczki pozabankowe
kredyt gotówkowy

Czy musisz zabezpieczać swoją pożyczkę od ręki? 

Jeżeli kiedyś próbowałeś pożyczyć większą sumę pieniędzy z banku, na pewno zetknąłeś się z obowiązkiem zabezpieczenia takiej pożyczki.

 1. Myśląc o zabezpieczeniu, banki oczekują zapewnienia rekompensaty w wypadku, gdy pożyczka nie zostanie spłacona.
 2. Banki lub inne instytucje finansowe często żądają rekompensaty w postaci Twojego samochodu, domu lub papierów wartościowych.
 3. W momencie niefortunnej utraty pracy lub innej sytuacji, która przyczyniłaby się do utrudnienia spłaty pożyczki, bank ma prawo do przejęcia Twojego samochodu, domu lub innej formy zabezpieczenia kredytu. 
 4. Większość pożyczkobiorców preferuje unikać zabezpieczeń ubiegając się o pożyczkę, niezależnie od kwoty, ponieważ niesie to za sobą ryzyko, którego nie warto podejmować. 

W Matchbanker jest bardzo niewielu wierzycieli, którzy wymagają od Ciebie zabezpieczenia, aplikując o pożyczkę.

Dlatego, możesz swobodnie ubiegać się o wybraną kwotę, nie martwiąc się o żadne jej zabezpieczenie.

Jednakże, wszystkie firmy pożyczkowe muszą się upewnić, że jesteś w stanie wywiązać się z obowiązku spłacenia wziętej wraz z odsetkami i innymi dodatkowymi opłatami. 

Jak będzie ustalana stopa procentowa?

Zastanawisz się, dlaczego każda chwilówka od ręki, którą dostajesz ma wysokie oprocentowanie? 

Wyjaśnię Ci:

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę, należy wyrazić zgodę na to, aby instytucja pożyczkowa mogła uzyskać wszelkie informacje o Tobie z biur informacji kredytowej, rejestru długów lub innych instytucji determinujących Twoją historię kredytową. 

Ponadto w niektórych przypadkach, wymagane są zaświadczenia o zarobkach, dochodach lub inne istotne dla pożyczkodawcy dokumenty. 

Jeżeli złożyłeś już wniosek o przyznanie pożyczki online , pożyczkodawca będzie wykorzystywać posiadane o Tobie informacje, aby ocenić stan Twoich zasobów finansowych. 

W momencie gdy pożyczkodawca zorientuje się, że posiadasz inne, niespłacone pożyczki i Twoje dochody nie są wystarczająco wysokie, otrzymasz automatycznie wyższe oprocentowanie pożyczki lub jej odmowę.

Zatem, to czy pożyczka będzie miała wysokość oprocentowania zależy od Twojej prywatnej ekonomii. 

Dlatego w większości przypadków, bardziej opłacalne będzie spłacenie obecnego zobowiązania, a następnie ubieganie się o następną pożyczkę. 

Rekomendacja:

Jeżeli chcesz podwyższyć swoją szansę na uzyskanie pożyczki od ręki i poprawić swoją zdolność kredytową, ubiegaj się o nią z kimś innym.

Na przykład, jeśli potrzebujesz pieniędzy na kaucję do mieszkania, do którego planujesz wprowadzić się z partnerem/partnerką, korzystniejsze będzie aplikowanie wspólnie, żeby oprocentowanie pożyczki było niższe. 

Wspólne pożyczanie jest efektywne, ponieważ zazwyczaj zdolność kredytowa jest podwyższona ze względu na dochody już nie jednej, a dwóch osób.

Brana jest więc pod uwagę ekonomia wspólna. 

Oznacza to też, że istnieje mniejsze ryzyko w momencie udzielania Ci pożyczki, oraz że będzie ona stanowczo tańsza. 

Czy dostaniesz pożyczkę od ręki mimo niekorzystnej historii kredytowej?

Większość pożyczkodawców sprawdza Twój budżet i Twoją historię kredytową. Wpływa to znacznie na decyzję o zaakceptowaniu pożyczki. 

Jeśli w przeszłości miałeś kłopoty ze spłatą pożyczki lub Twój miesięczny dochód nie jest wystarczająco wysoki, abyś był w stanie oddać pieniądze, Twoje szanse na zatwierdzenie wniosku znacznie zmaleją. 

W wielu przypadkach Twoja aplikacja zostanie od razu odrzucona. 

Obecnie pożyczkodawcy nie potrzebują zaświadczeń, aby ocenić Twoją zdolność kredytową. Wystarczy weryfikacja online baz danych i analiza kilku podstawowych danych. 

To znacznie usprawnia i przyspiesza proces ubiegania się o pożyczkę zarówno dla Ciebie jak i pożyczkodawcy 

Zatem:

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, upewnij się, czy możesz w jakiś sposób poprawić swój budżet, aby zwiększyć szanse zatwierdzenia pożyczki. 

Rozwiązania na poprawienie zdolności kredytowej:

Dobrze wiem, że niektóre z tych punktów mogą być trudne do zrealizowania, ale mogę Ci obiecać, że jeśli chociaż przez kilka miesięcy będziesz się do nich stosować, Twój budżet znacznie się polepszy. 

Pożyczka od ręki stanie się możliwa, gdy Twój budżet stanie się bardziej stabilny i będziesz w stanie spłacać miesięczne zobowiązania.

Trafiłeś do BIK, BIG, KRD lub ERIF, co teraz?

Zostałeś wpisany w Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Kredytowej lub Biuro Informacji Gospodarczej, ponieważ zapomniałeś zapłacić rachunków lub spłacić swoich długów ? 

Trafiłeś do BIK, BIG, KRD lub ERIF, co teraz?

Powyżej wymienione instytucje to bazy danych sprawdzane przez pożyczkodawców w celu weryfikacji Twojej zdolności kredytowej. 

Na szczęście, wpisanie w jedną lub więcej z tych baz, nie oznacza czarnego scenariusza przy ubieganiu się o pożyczkę.

Pożyczka od ręki o zarobkach jest możliwa, ale im większa Twoja zdolość kredytowa tym bardziej będzie ona korzystna. 

Dołóż wszelkich starań aby spłacić swoje długi, które były powodem, że trafiłeś do baz dłużników. Jeżeli Twój bilans “wyjdzie na zero”, Twoja historia kredytowa zostanie sprostowana. 

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej?

Biuro Informacji Kredytowej magazynuje informacje na temat terminowych spłat pożyczek i kredytów, a także zadłużeń. 

Znajdą się tam także informacje w wypadku, gdy zostałeś poręczycielem czyjegoś kredytu.

Dane w BIK-u dotyczą rachunków kredytowych, jakie prowadziły banki i SKOKi oraz firmy pożyczkowe współpracujące z BIK. Nie będziesz więc wpisany do rejestru, jeśli spóźniasz się z opłatą za abonament telefonu, z zapłatą podatku rolnego w gminie czy czynszu. 

Jeżeli posiadasz pozytywną historię kredytową (brak zadłużeń) w BIK-u, automatycznie staniesz się wiarygodnym klientem w oczach firm pożyczkowych i banków.

Niestety, w przypadku negatywnej historii, niektórzy pożyczkodawcy, a zwłaszcza banki, będą sceptycznie i restrykcyjnie podchodzić do Twojej aplikacji o kredyt czy szybkie pożyczki. 

Bardzo prawdopodobne, że w takim wypadku Twoja pożyczka od ręki może zostać odrzucona.

Jak sprawdzić historię w BIK-u?

Twoja historia kredytowa nie jest tajemnicą! Sprawdzisz ją logując się na stronę Biura Informacji Kredytowej tutaj.

W celu otrzymania danych na swój temat, wystarczy tylko zweryfikować swoją tożsamość poprzez jedną opcję z poniżej wymienionych: 

 1. Wysłanie zdjęcia lub skanu dowodu osobistego, 
 2. Potwierdzenie podpisu elektronicznego (dla osób, które posiadają e-podpis), 
 3. Ewentualna weryfikacja danych poprzez podanie adresu e-mail i odebranie listu poleconego za potwierdzeniem odbioru od BIK-u. 

Po otrzymaniu raportu z wymienionego wyżej rejestru, będziesz w stanie szczegółowo prześledzić swoją historię kredytową oraz m.in. postęp w spłacie zobowiązań i/lub rat. Upewnisz się także czy nikt nie wziął kredytu w Twoim imieniu. 

Po drugie, w raporcie zobaczysz swoją ocenę punktową (tzw. scoring), który determinuje wiarygodność kredytową. To od niej zależy czy pożyczka od ręki online zostanie Ci przydzielona. 

Im więcej gwiazdek bądź punktów w Twoim raporcie, tym większe prawdopodobieństwo udzielenia Ci kredytu. 

Metoda wyliczania scoringu jest złożona i niepubliczna. 

Wiadome jest, że im bardziej Twój profil jest podobny do profilu klientów spłacających swoje szybkie pożyczki oraz kredyty w terminie, tym więcej punktów otrzymasz. 

Zależność między punktami a liczbą gwiazdek:

Od 192 do 279 punktów 1 gwiazdka
Od 280 do 367 punktów2 gwiazdki
Od 368 do 455 punktów 3 gwiazdki
Od 456 do 543 punktów4 gwiazdki
Od 544 do 631 punktów5 gwiazdek

Raport można pobrać, aby śledzić swoją historię kredytową i nie wpłynie to Twój scoring.

Pierwszy raport próbny można pobrać za opłatą 0 zł raz na 6 miesięcy, jednak nie ma możliwości wydrukowania go ani sprawdzenia scoringu. 

Pojedynczy raport, który zawiera wszystkie dane kosztuje 36 zł.

Czym zajmuje się BIG?

W skład BIG wchodzą trzy instytucje: Europejski Rejestr Informacji Finansowej (ERIF), InfoMonitor i Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Przedstawione Instytucje zbierają dane o każdym zadłużonym konsumencie i przedsiębiorcy oraz udostępniają je, określonym odziałom, na przykład bankom. 

BIG pełni funkcję pośrednika między sektorem bankowym, a pozostałymi sektorami gospodarki oraz umożliwia dostęp do baz BIK. 

Podobnie jak w Biurze Informacji Kredytowej, możesz sprawdzić swoją historię kredytową w BIG.

Dane te będą się nieco różnić, jednak dowiesz się kto i jakie informacje wpisał o Tobie do BIG, sprawdzisz kto pytał o Ciebie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a do tego skontrolujesz, co wiedzą o Tobie instytucje finansowe, przedsiębiorcy lub firmy telekomunikacyjne. 

Warunkiem otrzymania raportu jest zalogowanie się na stronę BIG oraz weryfikacja danych poprzez skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości. Raport jest dostępny do pobrania bezpłatnie raz na 6 miesięcy.

Sprawdź go, aby być pewnym czy Twój wniosek zostanie zaakceptowany. 

Za co odpowiedzialny jest KRD?

Krajowy Rejestr Długów jest częścią Biura Informacji Gospodarczej. 

Obsługuje podmioty gospodarcze od jednoosobowych firm po wielkie korporacje i gromadzi informacje na temat zadłużonych klientów i przedsiębiorców z różnych sektorów gospodarki. Instytucje finansowe przekazują KRD informacje o nieuczciwych klientach. 

Co monitoruje ERIF?

Europejski Rejestr Informacji Finansowej to baza pozytywnych i negatywnych informacji gospodarczych. Jak już wcześniej wspomniałem, instytucja ta jest częścią BIG.

Gromadzi ona informacje podobne do wyżej wymienionych baz dłużników, które mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne.

Dodatkowo ERIF umożliwia sprawdzenie czy ktoś próbował posłużyć się skradzionym lub podrobionym dokumentem wystawionym na Twoje nazwisko.

Aby otrzymać żądane informacje na swój temat wystarczy zarejestrować się w serwisie ERIF, a następnie pobrać raport, który jest bezpłatnie dostępny raz na 6 miesięcy.

ERIF umożliwia także dostęp do informacji na temat wybranego przedsiębiorstwa, aby między innymi, zweryfikować jego wiarygodność płatniczą lub szybko zareagować, jeżeli okaże się, że wierzyciel z którym współpracujesz popada w długi. 

Kiedy mogę trafić do rejestru dłużników?

BIK

Od momentu poinformowania dłużnika o chęci wpisania go do BIK musi minąć minimum 30 dni, aby pożyczkodawca rzeczywiście mógł tego dokonać. 

To znaczy, że jeśli w czasie 30 dni od powiadomienia uda Ci się spłacić zaległe należności, nie będziesz wpisany do rejestru. Odetchnij więc z ulgą jeśli dostałeś takie powiadomienie, a jesteś w stanie spłacić przeterminowane zobowiązanie w ciągu 30 dni. 

BIG i ERIF

Biuro Informacji Gospodarczej – BIG InfoMonitor ściśle współpracują z BIK, dlatego raporty mogą być uzupełniane o dane z tych instytucji. 

Zarówno w przypadku ERIF jak i BIG, musi minąć 30 dni od momentu poinformowania, abyś został wpisany. 

Bądź świadomy, że nieodebranie listu poleconego przez dłużnika z wezwaniem do zapłaty nie wstrzymuje procedury wpisania do bazy ERIF BIG S.A.

Dłużnik będący konsumentem i przedsiębiorcą, musi być zalegać ze spłatą o 60 dni o co najmniej 200 zł w pierwszym wariancie i co najmniej 500 zł w kolejnym. 

Jeśli podstawą wpisania dłużnika do BIG i ERIF jest tytuł wykonawczy, kwota i okres zaległości nie mają znaczenia, natomiast wezwanie powinno być wysłane listem poleconym lub dostarczone osobiście do dłużnika na 14 dni przed wpisem do BIG. 

Do BIG nie można przekazywać wierzytelności publicznoprawnych, czyli długów powstałych na skutek nie uiszczania np. grzywien, mandatów, podatków.

KRD

Zasady wpisania do Krajowego Rejestru Długów są takie same jak w przy BIG I ERIF (patrz powyżej). 

Czy mogę usunąć moje dane z listy dłużników ?

BIK

Niestety, nawet jeśli już spłaciłeś zaległe należności, ale jesteś wpisany na listę dłużników, nie będziesz automatycznie z niego wypisany. 

Informacje o Twoich zaległościach będą widniały w systemie przez 5 lat od momentu pierwszego wpisania, lecz warunkiem jest uiszczenie wszystkich długów w ciągu tego okresu. 

Pamiętaj jednak, że organizacje finansowe popełniają błędy i zapominają wypisywać dłużników z baz. Za takie błędy lub nieprawidłowości w Twoich danych bank może zapłacić karę grzywny nawet do 30 000 zł.

Jeśli upewniłeś się, że nie jesteś usunięty z listy po 5 latach bądź znalazłeś nieprawidłowości w Twoich danych, wyślij właściwy wniosek do instytucji finansowej, która przekazała takie dane do BIK. 

Wprowadza on zmiany tylko na podstawie pisemnego, uzasadnionego wniosku otrzymanego od tej instytucji. 

Po spłacie długu upewnij się, czy Twoje dane zostały usunięte z listy dłużników. W ten sposób pożyczka od ręki online będzie łatwiejsza do uzyskania. 

Przeczytaj więcej tutaj.

BIK nie ma prawa samodzielnie zmieniać, wykreślać ani korygować informacji o zaległościach w Twoich spłatach. Nie może tego zrobić zarówno z własnej inicjatywy, jak i na wniosek kredytobiorcy.

Jeśli, będąc na liście dłużników, potrzebujesz dodatkowych środków, możesz zapoznać się z ofertą pożyczek bez baz. Ich ranking znajdziesz na naszej stronie.

Aktualizacja danych

Jeśli spłaciłeś swój dług to Twoje dane w BIK-u będą zaktualizowane nie później niż 7 dni od dnia spłaty. 

W przeciwieństwie do BIK, z czarnej listy w BIG i ERIF i KRD możesz być usunięty automatycznie po całkowitej spłacie swojego długu bez konieczności czekania.

Po zniknięciu z listy dłużników Twoja zdolność kredytowa wzrośnie, dzięki czemy nawet pożyczka od ręki będzie miała lepsze oprocentowanie.

Ile zapłacisz, gdy spóźnisz się ze spłatą?

Pamiętaj, że od 11 marca 2016 r. koszty za opóźnienie w spłacie pożyczki są ograniczone do wysokości maksymalnych odsetek za opóźnienie, określonej w art. 481 § 21 Kodeksu cywilnego. 

Limit ten oblicza się jako dwukrotność stopy referencyjnej NBP i 5,5%, a zatem dzisiaj wynosi 14% rocznie.

Na przykład: Jeśli opóźniamy się w spłacie 100 zł, to opłaty z tego tytułu, w tym odsetki karne, nie będą mogły przekroczyć 14 zł rocznie, czyli 1,17 zł miesięcznie. 

Moja rada dla Ciebie:

Na stronie Twojego banku ustaw przelew stały, który uchroni Cię od opóźnienia w spłacie.
Znajdź swoją kolejną pożyczkę w Matchbanker

Pożyczka od ręki: 4.4/5 oparte na 29 ocen - Dodaj ocenę