Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Nie zawsze sytuacja finansowa jest całkowicie idealna. Może się zdarzyć, że w danym momencie będzie ona słabsza niż wcześniej.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Po pierwsze, musisz być świadomy, w jakiej sytuacji się znajdujesz. Przeanalizuj swój budżet bardzo dokładnie, abyś wiedział, na czym stoisz.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy porady jak poprawić swoją zdolność kredytową. Dzięki temu Twoja aplikacja ma o wiele większe szanse na akceptacje, co oznacza, że dodatkowe środki pojawią się na Twoim koncie.

Co więcej, nie jest to takie trudne w praktyce. Wystarczy dostosować się do naszych porad i zaplanować dokładnie plan poprawy budżetu domowego.

Wszystko po kolei.

Przekonaj się, jaki jest pierwszy krok, co wpływa na zdolność kredytową i jak poprawić dane czynniki.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa – terminowe spłaty

Dla wierzycieli i banków ważnym aspektem są opłaty spłacone na czas. Dzięki temu wiedzą, czy jesteś odpowiedzialnym klientem, który posiada środki na uregulowanie zobowiązania.

W takim wypadku zapłacenie za czynsz, abonament telefoniczny czy internet na czas może być kluczowe. Dzięki temu nie wylądujesz na liście BIG czy KRD – Biuro Informacji Kredytowej i Krajowym Rejestrze Dłużników, które są sprawdzane przez pożyczkodawców.

Zwracaj na to uwagę i staraj się opłacać wszystkie zobowiązania na czas, najlepiej dzień lub dwa przed terminem.

Ureguluj niespłacone rachunki, mandaty czy pożyczki jak najszybciej. Dzięki temu Twoja zdolność kredytowa na pewno się poprawi.

Jak poprawić zdolnośc kredytową? –  Aplikuj razem!

Twoja zdolność kredytowa znacznie się zwiększy, gdy wniosek jest składany przez dwie osoby. Zwłaszcza jeśli jedna z osób ma świetną zdolność kredytową.

Możesz to zrobić ze swoim partnerem, współmałżonkiem lub członkiem rodziny. Możesz również złożyć wniosek z bliskim przyjacielem.

Dzięki temu bank lub firma pożyczkowa ma większą pewność, że pożyczone pieniądze zostaną zwrócone.

Im więcej osób odpowiedzialnych za spłacenie pożyczki, tym lepiej. Zdecydowanie łatwiej będzie spłacić pożyczkę, jeśli kilka osób ma własny dochód.

Spłacenie zaległych zobowiązań zwieksza zdolność kredytową

Posiadasz zaległe zobowiązania takie jak pożyczki, mandaty lub rachunki?

Jak już wspomniałem wcześniej, spłać wszystko w jak najkrótszym czasie. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli nie spłaciłeś pożyczki od kilku lat to widniejesz na liście Biura Informacji Kredytowej jako niewiarygodny klient.

Mało który wierzyciel zaakceptuje Twój wniosek, jeśli widniejesz w rejestrze dłużników.

Wyjątkiem są specjalne oferty pożyczek bez baz, które nie weryfikują swoich klientów pod kątem list dłużników.

Warto spłacić pozostałe zobowiązania przed wzięciem kolejnej pożyczki. Będziesz miał wtedy większą szansę na otrzymanie środków, ponieważ Twoja zdolność kredytowa znacznie się poprawi.

Czy powinieneś zrezygnować z kart kredytowych, aby poprawić zdolność kredytową?

Tak.

Jest to bardzo proste. Każda karta kredytowa lub kredyt odnawialny na bieżącym rachunku może osłabić Twoją zdolność kredytową, co zmniejszy Twoje szanse na uzyskanie pożyczki.

Warto, abyś zrezygnował z nich wszystkich przed złożeniem wniosku do wierzyciela lub banku. Dzięki temu możesz w szybki sposób zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Jak obliczyć zdolność kredytową?

Pewnie zastanawiasz się jak banki oraz firmy pożyczkowe obliczają Twoją zdolność kredytową.

Proces ten obejmuje obliczenia przez specjalne algorytmy. Ich kalkulator jest specjalnie zaprojektowany, aby obliczyć zdolność kredytową, wymaganą przez konkretną instytucję i porównującą ją z dostępnymi u nich ofertami.

W głównej mierze tylko banki posiadają takie kalkulatory. Firmy pożyczkowe nie weryfikują swoich klientów tak rygorystycznie.

Jak jednak samemu obliczyć zdolność kredytową?

  1. Zapisz swój przychód netto – uwzględnij inne przychody oprócz miesięcznej wypłaty, jeśli składasz wniosek do
  2. Oblicz miesięczne wydatki -sprawdź, na co i ile wydajesz miesięcznie.
  3. Odejmij miesięczne wydatki od przychodu netto – w ten sposób otrzymasz kwotę, która pozostaje Ci na koniec miesiąca, jest to najwyższa możliwa rata, jaką jesteś w stanie zapłacić miesięcznie.
Andreas Linde
Przez
Ekspert kredytowy, Andreas Linde, pracuje w branży finansowej od 2014 roku. W Matchbanker pisze o pożyczkach, refinansowaniu, RRSO, stopach procentowych i wszystkim, co dotyczy finansów.
Matchbanker > Pożyczka online > Jak poprawić swoją zdolność kredytową?